0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Nákupní rádce

Ratanový nábytek potřebuje méně péče, než si myslíte

Ratanová sedačkaCo si budeme nalhávat – ratan stejně jako každý přírodní materiál péči potřebuje. Zabere ale jen pár hodin ročně a vašemu nábytku zajistí bezchybný vzhled a dlouhou životnost. Každý asi slyšel, že dřevo pracuje. Ratan je na tom zrovna tak, protože i on pochází ze stromu. Konkrétně se tento materiál získává ze vzdušných kořenů palmy Calamus ratan, která roste v jižní Asii. A už z toho můžete odvodit jeho základní vlastnosticelý článek 

Jak vybrat svařovací techniku

svářečka Při výběru nové svářečky záleží na tom, zda jste profesionál či laik, chcete svářečku využívat pro práci v domácnosti nebo v autodílně, a v nakonec také na tom, jaký materiál chcete svářet. Seznamte se nejprve sezákladními typy a principy a svářecí techniky a pak se podívejte na naše tipy, na co byste se měli při výběru zaměřit.celý článek 

Jak se vyznat v nabíjení a startování

Booster a nabíječkaAutobaterie jezásobníkem elektrické energie každého auta. Je toakumulátor, který je složen ze dvou olověných deskových elektrod (kladná anoda a záporná katoda). Mezi ty je vložena nevodivá deska (separátor),po­nořená do roztoku kyseliny sírové a destilované vody (elektrolyt). Akumulátory jsou sekundární články, takže se musí nejprve nabít, než je můžete použít jako zdroj energie…celý článek 

Jak na moderní nábytek? Vsaďte na minimalismus!

Dětská postel s dinosauryModerní byt je jednoduchý, elegantní a ctí detail. A přesně takový je i moderní nábytek. V případě tohoto nábytku a potažmo celého interiéru tedy platí, že méně je více. Na moderní nábytek zkrátka vyšívané dečky a sbírka keramiky nepatří…celý článek 

Jak vybrat dětskou postel

Dětská postel s dinosauryKvalitní spánek je pro vývoj dítěte bezesporu jednou z nejdůležitějších věcí a velmi proto záleží na výběru správné postele. Abychom vám usnadnili orientaci v široké nabídce dětských postelí, máme pro vás několik tipů, čím se při výběru řídit…celý článek 

Den dopravy zdarma

Rádi bychom poděkovali za Vaši přízeň, a proto jsme se zapojili do akceden dopravy zdarma , která proběhne 12. listopadu 2013. Každý zákazníka, který u nás tento den nakoupí dostane kvalitní nábytek, dobrý servis a dopravu zdarma. Akce je časově omezená a kdo zaváhá zaplatí dopravu …celý článek .

Matrace za polovinu

naše tělo si během noci dostatečně odpočine pouze tehdy, spíme-li na kvalitní a pohodlné matraci. Teprve potom může být náš spánek nerušený, klidný a uvolňující. Sháníte-li praktickou matraci z příjemného a spolehlivého materiálu, neváhejte navštívit náš specializovaný e-shop Supersektor.cz. V pestré, cenově výhodné nabídce naleznete kompletní sortiment obsahující vhodnématrace , a to různých typů a rozměrů. U každého zboží je přiloženo podrobné doporučení, kterému je dobré věnovat pozornost. Ne všechny typy matrací se totiž hodí na každý rošt, což platí také opačně …celý článek .

Výprodej granitových dřezů

centrem domova byla vždycky kuchyň. Každý v ní tráví spoustu času, a proto je potřeba mít tuto důležitou místnost dobře a prakticky vybavenou. Velkou pozornost se vyplatí věnovat především výběru kuchyňského dřezu. Jedná se o nepostradatelnou pomůcku v moderní kuchyni a z tohoto důvodu bychom na dřezu rozhodně neměli šetřit …celý článek .

Svítidlo a Vaše osobnost

Pokud pořizujete svítidlo do domácnosti,určitě očekáváte víc, než jen to, že bude svítit. Určitě požadujete, aby dobře vypadalo, stejně tak přemýšlíte k jakému účelu ho pořizujete. Zda to má být svítidlo určené k odpočinku, tedy světlo bude měkké relaxační, nebo ho potřebujete pro práci, tedy světlo bude jasné. Pokud je svítidlo určené do místností, kde se setkáváte například s přáteli, bude pro Vás důležité i to, aby svítidlo vyjadřovalo Vaši osobnost a vkus. Na trhu dnes najdete velkou škálu svítidel. A jak již bylo psáno, při výběru musíme dbát jak na užitnou funkci, tak můžeme vybírat podle vzhledu, tedy designu svítidel i použitého materiálu. Každý z nás si může vybrat takové svítidlo, které bude opravdovou ozdobou interiéru i bez toho, aby právě svítilo. V bytě by měla být zastoupena svítidla různých zdrojů a různých výkonů. A sladíme-li design, můžeme dosáhnout skvělého estetického dojmu. V ideálním případě se snažíme docílit alespoň toho, aby všechna svítidla v jedné místnosti byla od stejného výrobce a vyjadřovala tedy určitý styl…celý článek .

Jak osvětlit interiér II.

Už v přechozím článku jsme se věnovali tomu, jak osvětlit určité prostory. Dnes se podíváme na to, jak osvětlit ty nejdůležitější obytné prostory…celý článek .

Jak osvětlit interiér I.

Závěsné či stropní svítidlo s teplou barvou světla je základním prvkem osvětlení v každé místnosti. Osvětlení však musí být dostatečné a také splňovat konkrétní účel jako je čtení, stolování či vaření, proto by mělo být základní světlo doplněno dalším typem svítidel. Ať už účelovým nebo jen světlem pro dokreslení atmosféry…celý článek .

Dělené obrazy a jejich nezastupitelné místo

V počátcích byly tyto typy obrazů přijímány velice rozpačitě, známy nám byly spíše z teenagerovských pokojů, z předsíní či hal. Dnes už je tomu jinak, dělené obrazy mají své nezastupitelné místo hlavně v moderních interiérech. Ano, zvykli jsme si na ně a stále více se objevují v dětských pokojích, obývacích pokojích i ložnicích. Skvěle zapadnou do interiérů s dominující barevnou výmalbou, podtrhují styl obyvatel, umocňují barevnost, působí jako kontrastní a zároveň harmonický doplněk…celý článek .

Světlo ovlivňuje naši psychiku

Světlo je zásadní pro vnímání našeho okolí. Ani čich, sluch či hmat nemají takový vliv na naše pocity jako zrak a pro něj je důležité světlo. Díky zraku získáváme 80% všech informací a právě světlo ovlivňuje barvu, charakter věcí a vnímání prostoru. Je tedy velmi důležité zvolit správný typ osvětlení, příjemnou barvu i vhodné umístěn. I když světlo vnímáme spíše podvědomě, jeho působení může určovat naše pocity a ovlivňovat psychiku. Základním prvkem osvětlení je závěsné nebo stropní svítidlo s teplou barvou, to ale zdaleka nestačí. Osvětlení musí být dostatečné a musí splňovat konkrétní účel. V obývacím pokoji či kuchyni by mělo být centrální světlo doplněno bodovým pro čtení nebo práci, naopak v ložnici se bez centrálního osvětlení klidně obejdeme…celý článek .

Obrazy dokreslí atmosféru Vašeho bydlení

Obrazy jsou tím, co Vám pomůže dokreslit atmosféru ve Vašem bytě či domě. Nejvděčnějšími motivy jsou krajinky, zátiší, ale také portréty. A jaký typ obrazu pořídit do moderního interiéru ? Samozřejmě moderní, ale tím není dáno, že moderní obraz je abstraktní, jak si mnoho lidí myslí. Jste-li ovšem příznivci abstrakce, určitě se jí nebojte a takovýto obraz si pořiďte. Modernost obrazu se skrývá v jeho jednoduchosti a originalitě. Hlavním účelem obrazů, a to ne jen moderních, je oživení bledých či prázdných stěn a zkrášlení domova jako takového. Při výběru obrazu je také nutné myslet na to, aby Vám interiér barevně sjednotil a nepůsobil v něm rušivě. Že jste vybrali správně, o tom napoví to, že pohled na obraz pro Vás bude příjemný, rádi se na něj budete pohledem vracet a napomůže Vám k příjemné relaxaci…celý článek .

Doplňky dělají interiér dokonalým

Celkovou atmosféru vašeho bytu nedotváří jen samotný nábytek, podlahové krytiny a nebo barvy stěn. Jsou to též <a doplňky, které mohou na sebe strhnout pozornost a stát se na jednu stranu tím, co sice jen „doplňuje“ celkový dojem, ale zároveň také tento dojem umí výrazným způsobem ovlivnit. Až vhodné doplňky dělají interiér dokonalým. Interiér je obrazem či vizitkou toho, kdo v něm bydlí. Je to podobné, jako např. se šaty, které podle známého přísloví dělají člověka. Pestrobarevný oděv říká o svém nositeli něco úplně jiného, než černé společenské šaty. Ovšem volba těch správných doplňků není vždy snadná. Jak vybrat tu správnou vázu, misku, svícen, lampu či pokladničku a nesplést se?…celý článek .

O barvách souhrnně..

Největší vliv na nás mají barvy ve velkých plochách, což jsou převážně stěny v místnosti. Barevné stěny jsou v současnosti dosti oblíbené, musíme však myslet na to, že zvolená barva bude mít vliv na naši náladu a pocity, na rozptýlení světla a také dokáže opticky zmenšit či zvětšit prostor. Při výběru odstínu a intenzity barvy musíme přihlédnout k tvaru, velikosti a poloze místnosti ke světovým stranám a také jak světlá či tmavá je místnost a stejně tak k působení dopadajícího světla v různou denní dobu. Tedy do tmavších, hůře osvětlených místností se nehodí stěny v tmavých odstínech. Vhodnost barev nám také určuje funkce jednotlivých místností, obecně platí, že místnosti, kde je potřeba vyvíjet nějakou činnost, by neměly být v příliš studených barvách a naopak do pokojů určených k relaxaci a odpočinku se nehodí syté teplé barvy…celý článek .

Jaká barva se k Vám nejlépe hodí

O barvách v interiéru jsme tu pro Vás měli celou sérii článků. Týkaly se jejich symboliky, využití v prostoru, přiřazení k jednotlivým elementům. Jak je to ale s tím, která barva je vhodná právě pro Vás ? Barvy hrají v našich životech důležitou roli. Jak roli estetickou, tak i roli psychologickou, která je důležitá zejména při řešení našeho vlastního prostoru. Díky barvám může prostor působit chladně a věcně nebo naopak příjemně a teple. A proč se cítíme v některých bytech příjemně a jiné na nás působí úzkostně ? Za to může psychologie…celý článek .

Šedá v moderních interiérech

Šedá je přírodní barva, je barvou neutrální a achromatickou. Vyzdvihuje barvy, se kterými se kombinuje. Inspirací pro šedé interiéry je neutrální odstín surového betonu, který byl trendem v době funkcionalismu a dnes se opět vrací a hojně se používá v moderních interiérech. Podle přavažující základní barvy rozeznáváme několik odstínů šedé, například mechovou šeď, žlutošedou, modrošedou, kouřovou, šedobéžovou, holubí, ledově šedou, stříbřitě šedou, antracitovou nebo šeď kamene…celý článek .

Černá pomáhá rozvíjet kariéru

Černá barva přináleží severní straně a elementu vody. Napomáhá rozvíjet kariéru, povolání a cestování. Černá je tajemnou a smutnou barvou, přesto je dost oblíbená, protože nám pomáhá neztratit se v neklidném světě a působí elegantně a vyrovnaně. Černá je achromatickou a neutrální barvou a ostatní barvy vedle ní působí zářivěji. V interiéru bychom na severní straně měli umístit psací stůl, telefon nebo počítač…celý článek .

Bílá je symbolem čistoty

Bílá barva patří severozápadní straně a elementu kovu. Rozvíjí přátelství, prospěch a komunikaci, je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti. Je to barva achromatická a neutrální. Má největší odrazivost světla, a to až 80%, opticky zvětšuje interiér, dodává lehkost, vzdušnost a působí prázdně. Vedle bílé na Vás ostatní barvy působí tmavším dojmem. V interiéru je vhodné na severozápad umístit pracovnu, kde se duševně tvoří a rozvíjí komunikace s okolím a přáteli…celý článek .

Růžová vyjadřuje něhu a nevinnost

Růžová barva náleží západní straně a elementu kovu. Symbolizuje budoucnost, děti a rodinné zázemí, také něhu, jemnost, sladkost, romantiku, čistotu a jistou nezralost spojenou s otevřeností přijímat nové. Ideální pro růžovou je dětský pokoj s množstvím hraček a krásných rodinných fotografií. Růžová barva je barva chladnější a současně nejméně agresivní…celý článek .

Oranžová je symbolem optimismu a mládí

Oranžová barva, stejně jako žlutá, náležejí jihozápadní straně a elementu zem a stejně tak rozvíjí dobré mezilidské vztahy a podporuje manželství. Je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Vzbuzuje zvědavost, touhu po dobrodružství, podporuje kreativitu, veselost a hravost, stabilitu, jistotu a teplo. V interiéru je ideální pro ložnice, ale i obývací pokoje s množstvím osobních předmětů z rodinného života. Oranžová barva je barvou sekundární a je to nejteplejší barva ze všech. Je aktivní a podporuje chuť k jídlu. Označuje se také jako takzvaná „mladá“ barva, jelikož vyjadřuje dynamiku, mladost a zdraví a již zmiňovaný optimismus a veselost. Na druhou stranu je to ale barva povrchní a banální…celý článek .

Kup matraci a druhou dostaneš zdarma

naše tělo si během noci dostatečně odpočine pouze tehdy, spíme-li na kvalitní a pohodlné matraci. Teprve potom může být náš spánek nerušený, klidný a uvolňující. Sháníte-li praktickou matraci z příjemného a spolehlivého materiálu, neváhejte navštívit náš specializovaný e-shop Supersektor.cz. V pestré, cenově výhodné nabídce naleznete kompletní sortiment obsahující vhodné matrace, a to různých typů a rozměrů. U každého zboží je přiloženo podrobné doporučení, kterému je dobré věnovat pozornost. Ne všechny typy matrací se totiž hodí na každý rošt, což platí také opačně. Výběrem správného roštu můžete zvýšit ortopedické vlastnosti matrace, a tím i velice ovlivnit kvalitu vašeho spánku.celý článek

Hnědá je barva trpělivých

Hnědá barva náleží severovýchodní straně a elementu země. Je spojená s představou jistoty,pokory, pořádku, domova, důvěryhodnosti a spolehlivosti, rozvíjí moudrost a meditaci, přináší pokoj a vyrovnanost. Je to barva trpělivých, pokorných a vzdělaných lidí, kteří stojí pevně nohama na zemi a umí dobře hospodařit s penězi. Hnědá barva je ve skutečnosti odstínem oranžové a je to neutrální barva, barva země, která je pro nás spojením s přírodou a přírodními materiály. V interiéru by se na severovýchodní straně měly umísťovat knihovny, kartotéky, studovna či kancelář…celý článek .

Žlutá barva je barvou moudrosti

Žlutá náleží jihozápadní straně a elementu země. Povzbuzuje nervovou soustavu, má pozitivní vliv na paměť a tím rozvíjí inteligenci a moudrost. Pozitivně působí také na mezilidské vztahy a podporuje manželství. V interiéru je ideální použít ji jako doplněk pro ložnice, ale i obývací pokoje s množstvím osobních předmětů z rodinného života. Žlutá barva je barvou primární a je teplá a aktivní. Po bílé barvě má největší světelnost v místnosti a opticky zvětšuje. Pro svoje vlastnosti, jako je zlepšování mozkové činnosti, stimulace myšlení a schopnosti učit se, je vhodná pro hyperaktivní děti. Působí na nás jako slunce, jas, dodává inspiraci, přináší lehkost do života, volnost, komunikaci…celý článek .

Zelená barva Vám zlepší náladu

Zelená a všechny její tóny náleží elementu dřeva. Tmavší odstíny patří východu, světlejší potom jihovýchodu. Východ značí rozvoj zdraví, spokojenost a vychází z moudrosti našich předků. Jihovýchod značí prosperitu, peníze a bohatství celkově. Symbolika zelené barvy spočívá v klidu, rovnováze a naději. Napomáhá regeneraci, načerpání nových sil a je silně motivující. Zelená barva je barvou sekundární ( modrá a žlutá ) je to takzvaná vlhká barva, není ani teplá, ani studená, je to velice relaxační a pozitivní barva vhodná do knihovny, studovny a k odpočinku třeba pro masáž. Velmi pozitivně působí na nervovou soustavu a zrak. Lze v ní vidět naději, přátelství, přírodu, život, jistotu, ale třeba i peníze …celý článek .

Fialová je barvou budoucnosti

Fialová barva náleží západní straně a elementu kovu, symbolizuje budoucnost, děti a rodinné zázemí. Fialová je mystickou barvou plnou duchovna a srdečnosti, ale přináší nám také tajemno, důstojnost, relax i trochu magie, fialová je prostě osobitá a náročná. Fialová barva je velice moderní barva, která působí trochu pasivně. Fialová barva je také označována jako výjimečná, protože je v přírodě kolem nás k vidění jen velmi zřídka …celý článek .

Kdo usedne do prezidentského křesla ?

stále váháte koho budete volit a nemůžete si vybrat ? Král bonmotů Miloš Zeman nebo Karel Schwarzenberg ? Nelámejte si s tím hlavu – máme pro Vás jednoduché řešení. Usedněte do prezidentského křesla sami …celý článek .

Červená barva je barvou lásky a úspěchu

v různých kulturách jsou barvy spojeny s konkrétními božstvy nebo energiemi. Každá barva je svojí podstatou propojena s jedním prvkem z pěti základních elementů voda – dřevo – oheň – země – kov. Západní kultura význam barev v tomto směru dost podcenila nicméně čím dál více lidí se začíná přesvědčovat, že vyzařování barev má při zařizování interiéru význam pro náš fyzický i emocionální život. Samotná barva o věcech prozrazuje mnohem více, než si sami uvědomujeme …celý článek .

Nové barevné trendy interiérů

barvou loňského roku byla korálově červená, letos bude vévodit hluboká královská modř, která působí jednoduše a vznešeně. Už ve starověku se jí připisovaly harmonizující a uklidňující účinky. Do odpočinkových lázní byly přidávány oleje s příměsí sušeného šafránu, který zbarvil koupel do indigově modré. Ve starověké Číně byla modrá, barva nebe i vody, pokládána za barvu císaře. Dnes je opozicí současné uspěchané a napjaté době …celý článek .

Kup matraci a dostaneš luxusní lamelový rošt zdarma

matrace proděravěné technologií ŘEŠETO jsou maximálně prodyšné a splňují nejnáročnější požadavky na hygienu a dlouhou životnostmatrace . Otvory mnohem lépe odvětrávají já dro matrace, takže nedochází k přehřívání lidského organismu a díky perforaci jsou zvýrazněny i ortopedické vlastnosti matrace. Technologi Řešeto zajištuje lepší odvedení vlhkosti a prostředí na lůžku je tak dokonale hygienické …celý článek.

Jak koupit kvalitní barovou židli?

Barová židle AUB-3108 REDStále více oblíbeným se stalo propojení kuchyně s obytným prostorem. Jedná se o elegantní řešení, jak připravit pokrm a být při tom v kontaktu s rodinou nebo přáteli. Nepostradatelnou součástí tohoto propojení jsou barové židle. Na trhu se můžeme setkat s širokou nabídkou barových židliček, počínaje jednoduchými praktickými kousky až po designové záležitosti.Barové židle mohou být s opěradlem nebo i bez, s područkami i bez, výškově stavitelné, otočné, čalouněné, kovové, dřevěné, plastové, barevné. Nabídka je opravdu pestrá …celý článek .

Jak koupit kvalitní rostoucí židli pro Vaše dítě ?

Na trhu se můžeme setkat s různými druhy rostoucích židlí, ale i když na první pohled mohou vypadat stejně, nemusí vždy splnit Vaše očekávání.Při výběru rostoucí židle pro Vaše dítě je třeba zvážit, kolik do ní chcete investovat, respektive, kolik chcte investovat do svého potomka. Cena židle v sobě odráží kvalitu použitých materiálů – dřeva, barev, laků, kvalitu provedení a opracování, tvar opěrky, variabilitu – možnosti přizpůsobit se velikosti a stáří dítěte. Důležitým parametrem jnení jen cena, ale také nosnost židle …celý článek .

Veselé vánoce a krásný nový rok

rádi bychom poděkovali za přízeň v roce 2012, a jménem celého realizačního týmu Vám přejeme klidné vánoce se spoustou dárků, hodně štěstí a radosti. Do nového roku Vám přejeme jen to nejlepší – hlavně pevné zdraví, dobrou náladu a pevné nervy …celý článek .

Dárkové poukazy

Ještě nemáte vánoční dárek a marně si lámete hlavu čím svoje blízké potěšit ? Máme pro Vás řešení – potěšte své nejbližší poukazem na kvalitní nábytek. Dárkový poukaz je vhodným dárkem pro všechny, kteří zařizují dům, byt, obývací pokoj, jídelnu, ložnici, dětský pokoj nebo jen kancelář. Zakoupením dárkového poukazu Vám odpadají starosti s výběrem dárku a navíc máte jistotu, že si příjemce vybere dárek dle vlastního výběru a potřeby …celý článek.

Tip na dárek – houpací křeslo

Chybí-li Vám příjemné klidné místo k relaxaci a odpočinku, zkuste houpací křeslo. Je dokázáno, že předozadní houpání přináší velmi příjemné pocity, skvěle prokrvuje mozek a přináší relaxaci i odpočinek. Houpací křeslo můžete využít při sledování televize, studiu, čtení, ale táké ke spánku. Už naše babičky a dědečkové od královských a šlechtických paláců až po obyčejné vesnické domky již často vlastnili houpací křesla. I krátký odpočinek v houpacím křesle přispívá k rychlé regeneraci a obnově psychické i fyzické kondice, a to i po zvláště vyčerpávajícím dni.Houpací křeslo je velmi oblíbené u seniorů a starších jedinců, stejně tak u malých dětí a vůbec lidí všech věků. Pořídit si houpací křeslo dnes není téměř žádný problém …celý článek .

Vánoční dárky s garancí dodání do vánoc

pokud ještě nevíš co naložit svým nejbližším pod stromeček, tak Ti trošku poradím, protože v úterý 18. prosince 2012 dopoledne máš poslední šanci objednat vánoční dárky s termínem dodání pod stromeček respektive do 21. prosince 2012 …celý článek.

Jak koupit kvalitní sedací pytel

Při výběru sedacího pytle nebo sedacího vaku je dobré zvážit jak velký je prostor, kde bude sedací pytel umístěný, pro koho je vak určen, jaký tvar bude vhodný pro dané vyžití a kolik chceme do sedacího pytle investovat peněz. Pokud se rozhodujete, jak velkýsedací pytel objednat, samozřejmostí je zohlednit prostor, kam chcete sedací vak umístit. Vzhledem k tomu, že je vak lehce přemístitelný, může v menším pokoji nahradit křeslo nebo sedačku a kdykoliv si ho můžete přemístit do jiné místnosti. Důležité je také zvážit, kdo bude sedací pytel využívat, zda děti nebo i dospělí. Pokud má býtsedací vak určen do dětského pokoje, zvažte také, jak dlouho chcete, aby dítě vak využívalo …celý článek.

Jak koupit kvalitní drtič kuchyňského odpadu ?

Je mnoho pomocníků, kteří nám v kuchyni usnadňují práci. A je také jeden, který se před námi celou dobu schovává, ale který nám dopřává příjemný pobyt nejen v kuchyni tím, že nás zbaví nepříjemného zápachu opadkového koše. Představme si bohatý oběd, nebo jen lehkou večeři. Kosti z ryb nebo drůbeže, hromada slupek z brambor a banánů, skořápky z vajec nebo třeba zbytky z talířů nebo také sáčky s vylouhovaným čajem či filtr z překapávané kávy. To všechno běžně skončí v odpadkovém koši, který stojí v kuchyni při pokojové teplotě a za několik hodin v něm začíná organický odpad žít vlastním životem. Ideální řešení nabízídrtič kuchyňského odpadu. Pokud nechcete vynášet odpadky pokaždé, když uvaříte nebo dojíte, pak si drtič odpadu určitě oblíbíte. Drtič kuchyňského opdadu se instaluje pod dřez a nijak nenabourává vzhled kuchyňské linky. Drtič kuchyňského odpadu je možné instalovat do starší kuchyňské linky, stačí jen přizpůsobit odtok dřezu, který musí mít průměr 9 cm …celý článek .

Praktickým vánočním dárkem je němý sluha

Každý z nás má občas chvilku, kdy by si přál mít doma služebnictvo. Udělejte radost někomu ze svých blízkých či sobě a částečně jim toto přání splňte – obdarujte je němým sluhou. Stojan na oblečeníněmý sluha je vynikajícím pomocníkem v domácnosti či kanceláři. Tiše slouží, neodmlouvá a hlavně nám pomůže s odloženým oblečením. Večer nemusíme oblečení pracně skládat a ukládat věci do skříní, ale pouze je převěsíme přes tento věšák a ráno oblékáme nezmačkané obleky, halenky, sukně, košile. Němého sluhu využijeme v dětském či studentském pokoji, taktéž v pracovně či kanceláři na odkládání saka, ale také úspěšně nahradí rotoped v ložnici. Nebo spíš pomůže rotopedu vrátit jeho původní funkci cvičebního stroje …celý článek .

Jak vybrat kuchyňskou baterii ?

Při výběru kuchyňské baterie je potřeba brát v úvahu přívod vody, typ dřezu a design kuchyně. Většinu nádobí dnes už umyje myčka, bez dřezu a kuchyňské baterie se ale žádná kuchyň i tak neobejde. U vodovodní baterie je důležitá kvalita materiálu, správné rozměry, vzhled i úsporné funkce. Pokud má baterie směšovač vody, měl by být keramický, nejlépe s průměrem 35 mm. Větší keramické kartuše, sloužící ke směšování studené a teplé vody, totiž vydrží mnohem déle a nezanášejí se tolik vodním kamenem. Berte v potaz i záruční dobu. Někteří výrobci nabízejí 5–7 let. Samozřejmostí je pak i záruční a pozáruční servis. Na trhu je k dostání celá řada typů vodovodních baterií různých značek. Mnohdy neplatíte za potřebnou kvalitu, ale za danou značku. Určitě se Vám vyplatí porovnatvodovodní baterie od různých výrobců, jelikož rozdíly v cenách jednotlivých značek jsou obrovské …celý článek .

Jak vybrat kvalitní dřez ?

Hlavní funkce dřezu pomalu přebírají myčky nicméně dřez stále zůstává srdcem kuchyně. Průměrně strávíme u dřezu až 60 % celkového času v kuchyni, kromě umývání nádobí majídřezy i spoustu dalších úkolů. Ve dřezu myjeme ovoce a zeleninu, oplachujeme nádobí, sléváme vodu z uvařených těstovin či brambor, vyléváme zbytky vody z varné konvice a neustále si v něm oplachujeme ruce. Už jen z těchto důvodů bychom na dřezu rozhodně neměli šetřit a koupit si kvalitní dřez. Při výběru dřezu je důležité zvážit jeho tvar, velikost a také materiál, ze kterého je tento nezbytný pomocník v kuchyni vyroben …celý článek .

Jak koupit jídelní židle a stůl ?

na trhu se setkáváme s velkým množstvím židliček z různých materiálů, různých tvarů a barev. Jak tedy vybrat ty správnéžidle ? Při výběru jídelní židle musíme v první řadě myslet na prostor. Je nutné si ujasnit, zda kupujeme židle do malé kuchyňky nebo velké jídelny. Pro menší prostory je lepší volit jídelní židle odlehčenější, třeba i bez opěrek, na druhou stranu velká jídelna dává prostor vybírat židle masivnější s vyšším opěrákem, celočalouněné s područkami, které působí slavnostněji a vytváří formálnější atmosféru. O počtu židlí rozhoduje počet strávníků, ale můžeme koupit i o jednu dvě židle více pro nečekané návštěvy.Jídelní židle by měla mít dostatečně velký sedák, aby umožnila pohodlené sezení, výška sedáku by měla mít okolo 45 cm, což je výška, kdy je koleno přibližně v pravém úhlu a chodidla zůstávají stále na zemi …celý článek.

Jak koupit kvalitní kancelářské židle a kancelářské křeslo?

Výběr kvalitní kancelářské židle je velice důležitý, jelikož na židli budete trávit většinu pracovního času. Správná židle by měla respektovat anatomii těla. Pokud zvolíte nevhodnou židli, špatné sezení může zapříčinit zdravotní potíže a bolesti, především v oblasti krční a bederní páteře. Nabídka kancelářských židlí je opravdu veliká. Nejzdravější sezení zaručují ergonomická křesla. Ta umožňují nastavit si výšku a úhel sedáku a hlavové opěrky, ale také bederní opěrky popřípadě opěrek rukou. Ergonomická křesla mají navíc synchronní mechanismus, který zajistí správné držení těla. V předchozích článcích na témakancelářské židle akancelářská křesla jsme shrnuli několik obecných zásad, dnes se budeme věnovat komponentům židle detailně …celý článek .

Jak vybavit kancelář?

Vybavení pro Vaši kancelář je třeba vybírat pečlivě. Jedná se o prostředí, ve které trávíte větší část dne, měli by jste se tam tedy cítit příjemně a pracovat by tam pro Vás mělo být radostí. Příjemné pracovní prostředí přispívá k dobré psychické pohodě a dobrému zdravotnímu stavu. Důležité je vybrat vhodné barvy, materiály, dekorační předměty, ale také vhodně rozestavět kancelářský nábytek. Ideálním řešením pro každou kancelář jesektorový nábytek , který Vám umožní prakticky využít celou místnost …celý článek .

Kup nábytek na splátky a dostaneš Sodastream

Potřebujete vybavit ložnici, předsíň nebo obývací pokoj, ale momentálně nemáte k dispozici dostatek peněz? Kupte si novýnábytek na splátky . Spotřebitelský úvěr Vám poskytneme na zboží v hodnotě od 3 000 Kč do 100 000 Kč, takže nezáleží na tom, jestli si potřebujete pořídit jen stůl, postel nebo sedací soupravu. Dobu splácení a výši měsíčních splátek, si zvolíte podle svých možností. Je to jednoduché – vše vyřídíte online a bez ručitele, stačí Vám jen dva osobní doklady …celý článek .

Jak vybavit předsíň?

Předsíň o Vás vypoví víc než jakákoliv jiná místnost ve Vašem bytě – předsíň odhalí jak umíte zacházet s prostorem a barvami, jaký máte vkus vkus, zda prakticky uvažujete a jste-li pořádní. Ve většině případů má omezený prostor předsíně plnit spoustu úkolů a to dělá z předsíně místo náročné na zařizování. Odkládáme tam boty – někdy i mokré a špinavé, svrchní oblečení, deštníky, tašky nebo třeba kočárek. Předsíň je místem, kde vítáme hosty a přijímáme krátké návštěvy …celý článek .

Jak vybavit dětský pokoj?

Dětský pokoj je unikátní místností. Pro dítě představuje dětský pokoj to, co pro dospělého celý byt. Při zařizování dětského pokoje proto musíme dbát na to,že dítě roste a vyvíjí se. Abychom nemuseli každé dva až tři roky vybavení dětského pokoje měnit, je důležité vsadit hned na začátku především na funkčnost a jednoduchost. Mezi nejdůležitější prvky nábytku jistě patří dětská postýlka, dětská postel se zábranou,patrová postel či palanda, šatní skříň,psací stůl , dětská židle atd. …celý článek .

Jak vybrat kvalitní potahovou látku?

Existují dva typy tkanin, jsou to látky přírodní a syntetické. Mezi přírodní látky řadíme bavlnu, len a hedvábí. K syntetickým látkám řadíme akryl, nylon nebo polypropylen. Při čalounění nábytku se často využívá kombinace směsí přírodních a syntetických vláken, moderní typy látek se snaží využívat nejlepších vlastností přírodních a syntetických vláken a vhodně je kombinovat. Látky s těsnější vazbou a tenčím vláknem jsou více odolné a vhodné pro čalounění nábytku v aktivní domácnosti …celý článek .

Jak koupit kvalitní rošt?

Spolu s kvalitní matrací jsou kvalitnírošty do postele nejdůležitější součástí postele pro zdravý spánek. Výběru roštu musíme věnovat minimálně stejnou pozornost jako samotnému výběru matrace. Kvalitní rošty zajistí správnou podporu zdravotní matrace a plně podpoří ortopedické vlastnosti matrace. Další důležitou funkcí roštu je zajištění dostatečného odvětrání matrace ze spodní strany …celý článek .

Jak koupit kvalitní matrace?

Před nákupem matrace si musíme uvědomit, že na trhu nenajdeme ideální matrace pro každého. Každý člověk má jinou hmotnost, výšku, věk a rozdílné požadavky na tuhostmatrace . Vybrat tu správnou matraci není vůbec jednoduché a důležitým parametrem při výběru matrace jsou naše finanční možnosti …celý článek.

Jak koupit kvalitní postel?

Kvalitní spánek je důležitou součástí našeho života, zdravý spánek je základem přirozené regenerace, kdy si tělo může odpočinout. Spánek je pro nás stejně důležitý jako zdravá strava, a proto bychom měli věnovat výběrukvalitní postele velkou pozornost. Postel není běžným kusem nábytku, každý z nás tráví v posteli zhruba jednu třetinu života, špatný spánek nebo jeho nedostatek snižuje obranyschopnost organismu a tím přímo ovlivňuje naše zdraví a psychickou kondici …celý článek.

Jak koupit kvalitní nábytek?

Nábytek hraje v lidském životě velmi důležitou roli! Používáme jej k mnoha účelům – třeba k odkládání nebo uschování věcí, sezení, stolování, spaní, práci či odpočinku. Nábytek je s námi zkrátka denně a významně dotváří náš životní prostor. Z toho důvodu je nutné jeho výběr pečlivě zvážit …celý článek .

Jak vybavit ložnici?

ložnice je intimním prostorem sloužícím k odpočinku, relaxaci a regeneraci sil. Vybavení ložnice by nemělo moc provokovat a vybízet k aktivitě, ale naopak uklidňovat. Proto je důležité nepodcenit výběr barevného provedení skříní, nočních stolků, úložných prostor, stejně tak osvětlení, výzdobu a podlahové krytiny.Ložnice by měla být zařízena jednoduše a útulně, situována do co nejméně hlučného prostředí.celý článek .

Jak zařídit obývací pokoj?

zařídit obývací pokoj tak, aby byl vkusný a praktický se může na první pohled zdát velmi jednoduché. Ovšem pro člověka s estetickým vnímáním to může být docela oříšek. A pokud chcete, aby se Váš obývák lišil od ostatních, doporučujeme vyhnout se masové nabídce „hotových“ sestav, které nabízejí různé hypermarkety a podívat se na naši bohatou nabídku sektorového nábytku v mnoha barevných variantách.sektorový nábytek Vám umožní sestavit originální obývací stěnu a přizpůsobit ji libovolnému prostoru.celý článek .

Jak koupit kvalitní dřez?

centrem domova byla vždycky kuchyň. Každý v ní tráví spoustu času, a proto je potřeba mít tuto důležitou místnost dobře a prakticky vybavenou. Velkou pozornost se vyplatí věnovat především výběru kvalitního dřezu. Jedná se o nepostradatelnou pomůcku v moderní kuchyni, která slouží k mnoha činnostem. V dřezu se například omývá a čistí ovoce a zelenina, cedí jídlo apod. Na trhu je nepřeberné množství dřezů, a proto si každý může vybratkvalitní dřez podle svých představ …celý článek .

Jak koupit kvalitní kovovou postel?

vedle čalouněných a dřevěných postelí jsou velmi oblíbenékovové postele . Mají totiž rozmanité podoby – od nejjednodušších a strohých tvarů až po nádherný romantický design. Jak si však poradit při koupi správné kovové postele, aby nejen hezky vypadala, ale hlavně dlouho a výborně sloužila? Několik pravidel existuje, při jejich dodržení pak zákazník nemůže během výběru kvalitní kovové postele udělat chybu. …celý článek

Jak koupit kvalitní čalouněnou postel?

pohodlný a klidný spánek vám pomohou zajistit kvalitníčalouněné postele . Vybrat si můžete moderní čalouněnou postel s praktickým úložným prostorem, ale i bez něj. Nabídka postelí je na trhu s nábytkem opravdu široká, je tedy z čeho vybírat. Než si ale čalouněnou postel zakoupíte, je třeba všímat si několika důležitých kritérií. Tak aby váš spánek byl opravdu zdravý a přinesl vašemu tělu potřebné osvěžení …celý článek

Jak koupit kvalitní sedací soupravu?

nejdůležitější součástí obývacího pokoje, ale třeba i kanceláře je pohodlnásedací souprava . Je místem oddychu a relaxace i místem, kde se schází celá rodina, či probíhají setkání s přáteli. Proto je nezbytné, aby sedací souprava byla vkusnou ozdobou vašeho interiéru a hlavně vynikala kvalitními užitnými vlastnostmi. Jak se ale při koupi ideální sedačky nesplést? Pečlivě její výběr zvažte a nebojte se případně poradit …celý článek

Jak koupit kvalitní kancelářské křeslo?

výběr správného kancelářského křesla pro zdravé a pohodlné sezení není zrovna jednoduchý úkol. Jak si dobře vybrat, aby námkancelářské křeslo dlouho a výborně sloužilo? Pokud dodržíte několik základních bodů, na něž je třeba při výběru sedacího nábytku dávat pozor, nemůžete udělat chybu …celý článek

Jak koupit kvalitní rozkládací pohovku?

rozkládací pohovka je oblíbeným kusem nábytku, který navíc skvěle zastupuje funkci postele. Modernírozkládací postele je v dnešní době možné používat nejen na občasné, ale také na každodenní spaní. V tom případě se však vyplatí koupi vhodného typu rozkládací postele nepodcenit. Čím se ale má zákazník při výběru řídit? Existuje hned několik doporučení, jak neudělat chybu …celý článek

Jak koupit kvalitní zahradní nábytek?

postavili jste si vysněný rodinný dům a součástí pozemku je také krásná zahrada? Pak vás čeká další úkol – pořídit si kvalitnízahradní nábytek . Poté můžete na vaší zahradě či venkovní terase pořádat party, zvát si své přátele nebo jen tak relaxovat s celou rodinou. Čím se při koupi zahradního nábytku řídit? Několik doporučení vám přinášíme i na následujících řádcích …celý článek

Jak koupit kvalitní dřevěnou postel?

velmi důležitým kusem nábytku v místnosti, kde spíme, je bezesporu postel. Nabídka moderních postelí je opravdu široká, ale tím spíše je zapotřebí si v pestrém sortimentu zboží pečlivě vybírat. Proto pro vás máme několik důležitých rad a doporučení, jimiž je dobré se při koupi řídit …celý článek

Jak koupit kvalitní židli a stůl?

plánujete sipořídit moderní nábytek do svého domova? Budete kupovat také například nové židle a stůl? Jak si správně vybrat vám poradíme na následujících řádcích. Výběr různých materiálů, tvarů a barev je na dnešním trhu s bytovým nábytkem skutečně obrovský, podle svého gusta si tedy může vybírat každý zákazník …celý článek

Jak koupit kvalitní matraci a rošt?

pokud si během nočního spánku chcete opravdu odpočinout, věnujte velkou pozornost nejen výběru kvalitní postele, ale také matrace a roštu. Jak si správně vybrat? Stačí dodržet pár důležitých zásad. Především myslete na to, že kvalita spánku ovlivňuje celý váš život. Během něj totiž obnovujeme jak své duševní, tak i fyzické síly. Pro zdravé spaní je tedy nezbytné správně a perfektně zkombinovat matraci s roštěm, a podstatnou roli hrají také další doplňky, jako polštáře, matracové chrániče …celý článek

Jak koupit kvalitní kancelářskou židli?

moderních kancelářských židlí je na trhu dostatek. Jak ale vybrat tu správnou a podle jakých kritérií se orientovat? Před nákupem se rozhodně vyplatí, pokud si zákazník zodpoví hned několik otázek. Například kolik hodin denně v kancelářské židli stráví, jestli ji bude používat jedna osoba nebo více lidí apod. Předem je také vhodné myslet na to, zda nemáme potíže s páteří či zda netrpíme častými bolestmi zad. To vše velmi podstatně ovlivňuje ideální výběr kvalitní kancelářské židle.celý článek

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena