0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní židli a stůl?

Plánujete pořídit si moderní nábytek do svého domova? Budete kupovat také například nové židle a stůl? Jak si správně vybrat vám poradíme na následujících řádcích. Výběr různých materiálů, tvarů a barev je na dnešním trhu s bytovým nábytkem skutečně obrovský, podle svého gusta si tedy může vybírat každý zákazník.

Jídelní židle a stůl

Nezbytnou součástí každé domácnosti je jídelní stůl a samozřejmějídelní židle. Jak se při koupi nesplést? Především je vhodné rozhodovat se podle prostoru. Je třeba si uvědomit, zda kupujeme stůl a židle do velké jídelny, nebo naopak do menší kuchyně. Do malého interiéru jevýhodnější volit lehčí židle, třeba i sklápěcí, zatímco větší prostory dovolují pořídit si židle masivnější. Například celočalouněné, s vyšším opěrákem či praktickými područkami.

Správný druh stolu

Středem každého bytu nebo domku je bezesporu jídelní stůl. Jeho velikost by měla být uzpůsobena rozměrům místnosti, do menších interiérů se například vyplatí zakoupit rozkládací jídelní stoly. Tvar stolu bývá nejčastěji obdélníkový nebo čtvercový, kulaté či oválné stoly však také nejsou výjimkou.

Pečlivý výběr materiálů

Ať už si pořizujeme moderní jídelní židle a stůl nebo třeba židle a stolky pracovní či konferenční, je zapotřebí všímat si také materiálu, z něhož je jednotlivý nábytek vyroben. Věnovat pozornost se vyplatí hned dvěma věcem. Zaprvé je důležité, aby použitý materiál byl příjemný na dotyk a současně snadno udržovatelný i odolný. Kupovat můžete i levné plastové jídelní židle.

Druhým kritériem je, že dbáme na celkové vybavení interiéru, takže stůl a židle by měly vkusně ladit s dalším zařízením místnosti. K nejoblíbenějším materiálům stále patří dřevo, avšak přízni zákazníků se těší také sklo nebo kov. Materiály lze samozřejmě vhodně kombinovat. Nezapomenutelným prvkem každého stolu jsou i jeho nohy, případně stolová podnož. Klasické hranové stoly mají čtyři nohy, zatímco kulatý stůl disponuje jednou středovou nohou.

Židle a stoly pro děti

Kvalitní dětské jídelní židle a pracovní stoly pořizujeme také dětem do jejich pokojů. V tomto případě je nutné dbát nasprávnou ergonomii sezení, pohodlí i bezpečnost sedacího nábytku. U psacích stolů pečlivě vybíráme především správnou výšku, výhodné je volit například rostoucí pracovní stolek, a podobně konstruovány jsou i dětské židle.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena