0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní matraci a rošt?

Pokud si během nočního spánku chcete opravdu odpočinout, věnujte velkou pozornost nejen výběru kvalitní postele, ale také matraci do postele a roštu. Jak si správně vybrat? Stačí dodržet pár důležitých zásad. Především myslete na to, že kvalita spánku ovlivňuje celý váš život. Během něj totiž obnovujeme jak své duševní, tak i fyzické síly. Pro zdravé spaní je tedy nezbytné správně a perfektně zkombinovat zdravotní matraci s roštěm, a podstatnou roli hrají také další doplňky, jako anatomické polštáře, chránič matrace, lůžkoviny a další doplňky.

Regenerace lidského těla

Pokud si má lidské tělo v průběhu spánku skutečně oddychnout, je velice důležité zvolit správnou podložku (tedy nosný rošt). Podložka by měla být symetrická, rovná a také vzdušná. Dnes si zákazníci nejčastěji pořizují lamelový nebo laťkový rošt. Při výběru roštu do postele hraje velkou roli výška, váha a celá stavba těla uživatele. Každému člověku totiž vyhovují zcela jiné parametry.

Jak je matrace veliká?

Zajímat nás při výběru správné matrace musí především její velikost. Vše se samozřejmě odvíjí také od velikosti postele, na níž spíme, případně na míře pohodlí, jaké jsme si sami zvolili. Našim zvyklostem či zdravotním dispozicím musí odpovídat také tvrdost matrace. V tomto ohledu jsou všechny z matrací děleny do jednotlivých váhových kategorií a podle stupňů tvrdosti. Kvalitní matrace by samozřejmě měla co nejvíce minimalizovat námahu, kterou člověk v noci při obracení na lůžku vynakládá. Dále by měla lidské tělo pružně podpírat. Mezi nejpoužívanější patří matrace 90 × 200, matrace 160 × 200.

Prvotřídní materiál

Volba správného materiálu je také velice důležitá. K významným kritériím patří například zdravotní nezávadnost materiálu, z něhož jsou matrace vyrobeny. Faktorem, který zajímá především alergiky, je také obsah alergenů. Výraznou roli hrají i varianty kombinací s roštem. Zákazník má možnost zhodnotit také náročnost na údržbu povrchu matrace, pratelnost potahu apod.

Možnost volby

Spotřebitel může volit také oboustranné matrace, případně existují matrace s dělenými stranami – zimní a letní. Kvalitní matrace musí být schopna zajistit absorpci vlhkosti nebo udržet teplo (v závislosti na ročním období). A čeho je třeba se vyvarovat? Není dobré vybrat si rošt a matraci, které si vzájemně odporují. Například polohovací lamelový rošt a pružnou matraci. Vhodná není ani příliš měkké matrace (způsobuje bolesti zad),ani moc tvrdá, která zvyšuje tlak na páteř a klouby.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena