0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Červená barva je barvou lásky a úspěchu

v různých kulturách jsou barvy spojeny s konkrétními božstvy nebo energiemi. Každá barva je svojí podstatou propojena s jedním prvkem z pěti základních elementů voda – dřevo – oheň – země – kov. Západní kultura význam barev v tomto směru dost podcenila nicméně čím dál více lidí se začíná přesvědčovat, že vyzařování barev má při zařizování interiéru význam pro náš fyzický i emocionální život. Samotná barva o věcech prozrazuje mnohem více, než si sami uvědomujeme. Barvy se staly jedním z nejpronikavějších a nejefektivnějších nositelů informací v našem okolí. Pro svoji jednoduchost a samozřejmost se stali dominantním systémem znaků jako světelné značení, příkazy, zákazy, výstrahy, znamení apod. Barvy předurčují a ovlivňují naši náladu, mohou zapříčinit, že prostor působí chladně a věcně nebo naopak teple a příjemně.

Červená je emotivní

Červená přísluší jižní straně a elementu ohně. Nabádá nás k touze po slávě, úspěchu a dobrodružství. Je to stimulující barva, energická, vzrušující, prudká až náruživá, která oživuje a dává nám odvahu jít za vytyčeným cílem. Je to barva, která také podporuje chuť k jídlu, je velice extrovertní a emotivní. Vnímáme ji jako symbol lásky, žádostivosti, ale i nenávisti a nebezpečí. Červená je barvou primární, která pocitově otepluje, a to až o 2°C. Označujeme ji tedy jako barvu teplou. V interiéru jsou na jižní straně ideální obývací pokoje nebo aktivní denní pracovna s množstvím vyznamenání nebo jiných znaků pracovních úspěchů.

Máte pocit, že červená je pro Vás tím pravým do Vašeho interiéru ? Podívejte se na stránky supersektor.cz a pořiďte si u nás něco červeného třeba červenou postel, <a href=„https://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedací soupravu nebo židle

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena