0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní rostoucí židli pro Vaše dítě ?

Na trhu se můžeme setkat s různými druhy rostoucích židlí, ale i když na první pohled mohou vypadat stejně, nemusí vždy splnit Vaše očekávání.

DŮLEŽITÝM PARAMETREM NENÍ JEN CENA

Při výběru rostoucí židle pro Vaše dítě je třeba zvážit, kolik do ní chcete investovat, respektive, kolik chcte investovat do svého potomka. Cena židle v sobě odráží kvalitu použitých materiálů – dřeva, barev, laků, kvalitu provedení a opracování, tvar opěrky, variabilitu – možnosti přizpůsobit se velikosti a stáří dítěte. Důležitým parametrem jnení jen cena, ale také nosnost židle …

KVALITNÍ ŽIDLE PRO ZDRAVÝ RŮST

Každá dětská rostoucí židle musí splňovat nejdůležitější věc a tou je možnost podloužení nohou při sezení u stolu pro dospělé. Dále by ale měla splňovat i výškové polohování sedáku a podnožky, tak aby byla židle použitelná pro všechny růstové kategorie. Dítěti nerostou pouze nohy, ale i trup a výšky stolů, ke kterým je potřeba židli přistavit jsou také různé. Většina židlí mívá však jen jednu polohu pro horní sedátko a tři polohy pro spodní. Dětská rostoucí židle Luka nabízí velkou variabilitu za přijatelnou cenu.

Některé židle mají i nastavitelnou opěrku zad tak, aby byla vždy na bedrech dítěte a byla pro dítě pohodlná a netlačila. Děti jsou živé a nepohodlí dlouho nevydrží.
Nastavení hloubky sedu není příliš obvyklé a jen málokterá židle nabízí tuto možnost. Některé dětské rostoucí židle mohou být opatřeny přídavným stolkem, který však bývá vždy pevný a klade velké nároky na prostor pro vložení dítěte a tím se tato židle může stát pro nejmenší nebezpečnou, protože umožňuje dítěti se postavit.

MATERIÁL, DESIGN A BAREVNÉ PROVEDENÍ

Materiál pro výrobu kvalitní polohovací židle je velice důležitý, musí zajistit pevnost i při několikátem přestavení sedáku. V případě, že je židle vyrobena z příliš měkkého dřeva ( smrk, borovice ),měla by mít masivnější konstrukci z masivu o síle minimálně 20 mm, sedák židle by neměl být ukotvený jen v drážce, protože ukotvení v drážce podléhá opotřebení. Nosnost židlí vyrobených jen z měkkého dřeva je nižší, židle Luka má sedák fixovaný k bokům pomoci bukových hranolů a šroubů a tím zaručuje dostatečnou nosnost do 50 Kg.

Design židle může být důležitý v interiéru, kam je určen. Měl by být zvolen tak, aby nepůsobil rušivě vůči nábytku v místnosti a ostatním židlím u stolu. Optimálního výsledku dosáhneme barevným sladěním s okolním nábytkem. Kvalitní povrchová úprava je velmi důležitá, židle by měla mít alespoň základní povrchovou úpravu bezbarvým vodouředitelným lakem. Většinu židliček je možné namořit dle přání zákazníka.

PRAKTICKÉ DOPLŇKY

Praktické doplňky mohou oživit design židle a zajišťují pohodlí pro Vaše dítě. K dětské rostoucí židli je možné dokoupit čalouněný sedák, čalouněný opěrák nebo praktický kapsář.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena