0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní rozkládací pohovku ?

rozkládací postel Ester Tandem
Rozkládací pohovka je oblíbeným kusem nábytku, který navíc skvělezastupuje funkci postele. Moderní rozkládací válendy je v dnešní době možné používat nejen na občasné, ale také nakaždodenní spaní. V tom případě se však vyplatí koupi vhodného typu rozkládací postele nepodcenit. Čím se ale má zákazník při výběru řídit? Existuje hned několik doporučení, jak neudělat chybu.

Zvolte si správný tvar pohovky

Nejprve si musí zákazník rozmyslet, jaký model rozkládací sedací soupravy se bude do jeho interiéru hodit. Záleží také na tom, jaké má spotřebitel požadavky na funkci pohovky. Vyrábějí se totiž v rozmanitých tvarech, ať již rovné, rohové či do tvaru „L“. Navíc si můžete vybrat, zda zvolíte pohovku tak zvaně retro nebo zda upřednostníte moderní či praktický styl.

Materiál hraje podstatnou roli

Volba materiálu, z něhož je rozkládací pohovka vyrobena, je dalším faktorem, na nějž je třeba brát ohled. Musíme si předem rozmyslet, zda upřednostníme dřevěný masiv, dřevotřískovou desku či třeba kov. Zajímat nás bude také to, jak snadno se dá pohovka udržovat. Zda je lepší ji čistit suchou pěnou, případně pravidelně vysávat. Velmi oblíbené a praktické jsou samozřejmě snímatelné potahy, které lze většinou dobře vyprat.

Pohovky k dennímu používání

Také je vhodné si uvědomit, jestli budete rozkládací gauč používat jen k relaxaci, nebo ke každodennímu spaní. Budete-li novou rozkládací pohovku využívat k spánku každou noc, zvolte takový model, kdy jsou matrace přizpůsobeny ke zdravému spaní a sedáky určené k pohodlnému sezení. Nejznámějším systémem rozkládání pohovek je click clack, kdy se lůžko rozkládá zatažením za přední část. Zda tento systém opravdu spolehlivě a jednoduše funguje, si také raději ověřte.

Důležité je i pohodlí

Pokud bydlíte v malém bytě, může vám rozkládací pohovka přes den sloužit také jako místo, odkud sledujete například televizní program nebo vychutnáváte krátký odpočinek u kávy. Při koupi je tedy vhodné brát zřetel také na pohodlí a vysoký komfort sezení, podobně jako na velikost pohovky či dostatek prostoru.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena