0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Černá pomáhá rozvíjet kariéru

Černá barva přináleží severní straně a elementu vody. Napomáhá rozvíjet kariéru, povolání a cestování. Černá je tajemnou a smutnou barvou, přesto je dost oblíbená, protože nám pomáhá neztratit se v neklidném světě a působí elegantně a vyrovnaně. Černá je achromatickou a neutrální barvou a ostatní barvy vedle ní působí zářivěji. V interiéru bychom na severní straně měli umístit psací stůl, telefon nebo počítač.

Černou snesou jen silné a extravagantní osobnosti

I černá barva má mnoho různých podtónů a odstínů. Záleží, jaká barva tvoří převažující příměs. Může být teplá červenočerná, zlatočerná nebo studená s nádechem do fialové či havraní modročerné. O černých odstínech se dá říct, že jsou velmi těžké, emocionálně strohé, působí nepříjemným až depresivním dojmem a vyvolávají pochmurnou náladu. Černá pohlcuje většinu dopadajícího světla, proto je vhodné její použití v interiéru omezit na minimum. Ve větších plochách ji snesou snad jen extravagantní a silné osobnosti, které odolají jejímu zničujícímu vlivu. V takovém případě také hodně záleží na kvalitě materiálu. Většinou se jedná o černý kámen, mramor nebo ocelové konstrukce a železné pláty v bytech moderních architektů a jiných nekonvenčních osobností.

Černá patří elektronickým hračkám s mužskou energií

V moderním interiéru stále patří technickým elektronickým hračkám s mužskou energií, jako jsou TV, CD přehrávače, DVD a podobně. Černá dokáže být i velmi elegantní a působivá. V současných interiérech se hodně používá ve formě leštěných přírodních kamenů na kuchyňských linkách, deskách se zápustnými umyvadly nebo na podlahách velkých reprezentativních hal. Jako doplněk romantických interiérů se používá na nábytek z železných organicky tvarovaných prutů. V klasickém až částěčně historickém interiéru má černá své místo na klavírech a pianinu nebo vyřezávaných nábytkových dekoracích z ebenového dřeva. V dalších obytných prostorách se černá uplatňuje na malých plochách, detailech a interiérových doplňcích, jako jsou keramické květináče, vázy, rámy obrazů nebo černobílé fotografie.

Černou kombinujte se stejně sebevědomými barvami

Barevné kombinace s černou se zakládají na kontrastu s jasnými, zářivými a stejně sebevědomými barvami. Světle červená, vínová, sytá azurová nebo trávově zelená jsou schopné konkurovat její dominanci a vytvářet zajímavé kompozice na jejím pozadí. Kontrast bílé a černé se v současnosti uplatňuje v grafickém až kaligrafickém stylu designu tapet. Poměr obou barev se užívá přibližně stejný, ale větší procento bílých ploch působí harmoničtěji. Takovéto kompozici pak sluší výrazně teplá barevnost dřev nábytku, například načervenalá třešeň, výrazně hnědý ořech nebo barevně sytá hnědá exotická dřeva. Pokud bychom chtěli použít nerezové konstrukce a sklo, musíme černou a bílou doplnit třeba dráždivě jahodovou nebo rubínovou červenou a neutrálně šedou.Tak dojde ke zdůraznění krásy a dekadentnosti moderního nábytku. I tak těžká a maximálně neutrální barva má v interiéru nezastupitelné místo a je-li vhodně použita, nepůsobí pocitem prázdnoty, ale jednoty.

Ať jste či nejste silná a extravagantní osobnost, černý doplněk do interiéru si určitě pořiďte. Inspirovat se můžete na supersektor.cz Najdete tu postele, <a href=„https://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedací soupravyžidle.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena