0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní čalouněnou postel?

Pohodlný a klidný spánek vám pomohou zajistit kvalitní čalouněné postele. Vybrat si můžete moderní čalouněnou postel s úložným prostorem, ale i bez něj. Nabídka postelí je na trhu s nábytkem opravdu široká, je tedy z čeho vybírat. Než si ale luxusní čalouněnou postel zakoupíte, je třeba všímat si několika důležitých kritérií. Tak aby váš spánek byl opravdu zdravý a přinesl vašemu tělu potřebné osvěžení.

Aby záda nebolela…

Jen z kvalitní čalouněné manželské postele se správnou matrací a roštem budete mít skutečný užitek. Pokud si neprávně vyberete, například zvolíte příliš krátkou čalouněnou postel, můžete si dokonce způsobit zbytečné zdravotní potíže. Minimální délka postele se v podstatě rovná výšce člověka plus nejméně 25 cm, zatímco šířka by měla být alespoň 80 cm. Čalouněná postel může mít větší šířku než 80 cm a umožní tak komfortní pohodlí.

Správná výška postele

Jaká je ideální výška čalouněné postele i s matrací? Odborníci na zdravý spánek se shodují, že se jedná o 45 až 55 cm. Starší a méně pohybliví lidé si většinou volí lůžko ještě o něco vyšší, aby se jim snáze a lépe z postele vstávalo. Důležitým prvkem, na který se také vyplatí při koupi myslet, je čelo postele. Může chránit před průvanem, ale dá se o ně i pohodlně opřít, polštář nepadá apod. Pokud však máte menší ložnici, pak vám vyšší čelo postele může spíše překážet.

Celočalouněné postele

Stálicí na trhu jsou dosud kvalitní celočalouněné postele, kdy je matrace pevně spojena s lůžkem. Značnou výhodou je, pokud jsou navícopatřeny velkým úložným prostorem. Máte-li malý byt, je to přímo ideální řešení. Skvělou službu vám čalouněné postele také prokáží, pokud si zařizujete pokoj pro hosty.

Postel s vloženou matrací?

Před nákupem je výhodné rovněž zvážit, zda se nevyplatí investovat rovnou do postele s vloženou samostatnou matrací, kterou je možné kdykoliv vyměnit za jinou a prodloužit tak životnost postele. Výhodou tohoto řešení je, že u čalouněné postele s vloženou matrací si můžete sami zvolit typ matrace, který Vám vyhovuje nebo si můžete dodat vlastní matrace.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena