0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Fialová je barvou budoucnosti

Fialová barva náleží západní straně a elementu kovu, symbolizuje budoucnost, děti a rodinné zázemí. Fialová je mystickou barvou plnou duchovna a srdečnosti, ale přináší nám také tajemno, důstojnost, relax i trochu magie, fialová je prostě osobitá a náročná. Fialová barva je velice moderní barva, která působí trochu pasivně. Fialová barva je také označována jako výjimečná, protože je v přírodě kolem nás k vidění jen velmi zřídka. Fialová má mnoho odstínů od světlé modrofialové nebo světlé červenofialové s nádechem do růžové, šeříkové, šedofialové k plnějším tónům levandulové, fialkové, švestkové, ostružinové a ametystové. Má-li navrch modrá, výsledný modrofialový odstín působí chladněji, vážně a má meditativní charakter. Převládá-li červená, stává se barva dynamičtější a slavnostnější. Fialová v interiéru je spojovaná s nekonvenčností, odvahou a extravagancí svých obyvatel.

Fialová je prostě vyjímečná

Použití této barvy v interiéru dodá punc noblesy, výjimečnosti a atraktivity. Nepřekvapí tedy, že je hojně využívána i designéry. Velmi světlá levandulová vytváří krásné a křehké kombinace s pastelovými odstíny vanilkové, meruňkové nebo zelenkavé. Působí jemně, žensky a hodí se do pokoje dospívající slečny s romantickou duší. Tmavší fialová tvoří příjemné kombinace s bílou, světlou holubičí šedou a všemi barvami kovů. Meditační sílu fialové a její krásu nejlépe vyzdvihne žlutozlatá. Další povrchy chromu, broušeného nerezu, stříbra a niklu stejně jako červenohnědá surového, jakoby zrezlého železa, vytvářejí v interiéru silné kombinace. Tyto efektní kombinace využívají hlavně návrháři dekoračních tapet. I velmi silný odstín fialové jemně narušený dekorem s kovovými lesky působí ve velkolepých obytných prostorech vyjímečně. Jemná a světlá fialová spolu s leskem stříbra je ideální relaxační kombinací do ložnice, vhodné je pak doplnit ji ještě lehkou smetanovou barvou pro zateplení prostoru.

Vínové odstíny fialové se častěji používají na kusových kobercích s orientálním dekorem. Vytváří dojem luxusu, útulnosti a prostor přirozeně uzemní. Fialové a vínové barvy působí nejsilněji na skleněných předmětech, jako jsou třeba kalíšky na svíčky. Světlo, procházející transparentní plochou fialové, působí doslova magicky. Už Leonardo da Vinci se nechával inspirovat při pobytu v chrámu, do kterého přes fialkové vitráže proudilo světlo. I naše katedrála sv. Víta má tuto silnou atmosféru inspirativního fialového světla.

Nechte se zlákat symbolikou fialové a pořiďte si do bytu nějaký doplněk v této moderní a tajemné barvě. Podívejte se na stránky supersektor.cz a pořiďte si u nás něco fialového třeba fialovou postel, <a href=„https://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedací soupravu nebo židle

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena