0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Oranžová je symbolem optimismu a mládí

Oranžová barva, stejně jako žlutá, náležejí jihozápadní straně a elementu zem a stejně tak rozvíjí dobré mezilidské vztahy a podporuje manželství. Je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Vzbuzuje zvědavost, touhu po dobrodružství, podporuje kreativitu, veselost a hravost, stabilitu, jistotu a teplo. V interiéru je ideální pro ložnice, ale i obývací pokoje s množstvím osobních předmětů z rodinného života. Oranžová barva je barvou sekundární a je to nejteplejší barva ze všech. Je aktivní a podporuje chuť k jídlu. Označuje se také jako takzvaná „mladá“ barva, jelikož vyjadřuje dynamiku, mladost a zdraví a již zmiňovaný optimismus a veselost. Na druhou stranu je to ale barva povrchní a banální.

Oranžová je plná energie a života

Oranžová vzniká kombinací žluté a červené. Podle množství uvedených barev a dalších jiných pigmentů rozeznáváme mnohé odstíny. Červenooranžová jako červánky, pomerančová, žlutooranžová až šafránová, hořčicová, měděná a světlá cihlová s lehkým podtónem hnědé nebo naopak lomená pastelová s větším přídavkem bílé nebo meruňková s přídavkem růžové. Tak jako žlutá působí velmi povzbudivě a vesele, je plná energie a života. Na klidnější povahy může působit až agresivně. Ve větších sytých plochách nabádá ke komunikaci a zábavě, a proto se hodí do místností na párty. V obytných interiérech se ve velkých plochách nejvíce používá pastelová oranžová. V tomto případě pak výrazně ovlivňuje barevnost dalšího vybavení místnosti, protože intenzivně vyzařuje svůj oranžový podtón do okolí. Stejně jako červánky zapadajícího slunce. Je to barva se schopností propojit neutrální barvy s výraznějšími, a to právě svojí silnou reflexí do prostoru. Nejčastěji se tak užívá u bytových doplňků jako jsou skleněné dekorace, keramika, porcelán a má své místo i na stínidlech lustrů a lamp. Nezastupitelné jsou odstíny oranžové i u bytového textilu. Na závěsech vnesou do interiéru jas slunce a u menších textilních ploch, jako jsou polštářky, podhlavníky, potahy židlí, ubrusy nebo prostírání, zase radost.

Nechte oranžovou vyniknout ve vstupních prostorech

Kombinace oranžové se žlutou a zelenou nám evokuje rozkvetlou jarní louku. Působí velmi pozitivně a vzdušně a rozumí si v kombinaci se středně hnědým nábytkem do malého bytu mladé rodiny. Stejně jako žlutá se sytá meruňková barva hodí do vstupních prostor domku na venkově. Tvoří krásný přechod ze zeleně přírody do hřejivé atmosféry domova.

Nechte se zlákat nabídkou oranžového zboží na našich stránkách supersektor.cz Nabídnout můžeme například postel, <a href=„https://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedací soupravu nebo židle.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena