0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Růžová vyjadřuje něhu a nevinnost

Růžová barva náleží západní straně a elementu kovu. Symbolizuje budoucnost, děti a rodinné zázemí, také něhu, jemnost, sladkost, romantiku, čistotu a jistou nezralost spojenou s otevřeností přijímat nové. Ideální pro růžovou je dětský pokoj s množstvím hraček a krásných rodinných fotografií. Růžová barva je barva chladnější a současně nejméně agresivní.

Růžová barva jako číslo jedna v období rokoka

Růžová je pastel červené, vzniká smícháním různých odstínů červené s větším množstvím bílé. Nabízí spoustu odstínů od starorůžové, lososové, světle růžové, ledově růžové a meruňkové až k syté zvané magenta, která byla v nedávné době velmi módní. Je to sladká a neodolatelně ženská a dívčí barva, která byla barvou číslo jedna v období rokoka. Vyjadřuje nevinnost, něhu a lásku. Nasadit si růžové brýle neznamená jen být bláhový, ale vidět svět a své okolí pozitivněji a cítit ho i srdcem. To je hlavně ženská vlastnost, a proto se muži na růžovou za jakýchkoli okolností dívají s despektem. Když se ale s jarem po dlouhé zimě objeví růžová v květech jabloní a třešní, tak se na ten krásný kontrast barev rádo zahledí i mužské oko. Téměř každá maminka čerstvě narozené holčičky zařadí do šatníku něco v růžovém odstínu a stejně tak neopomene růžovou při dekorování pokojíčku. V interiéru působí růžová jemně svěže a romanticky, obzvlášť, když je doplněna sněhově bílou. Snadno se kombinuje s dalšími pastelovými barvami, jako je světlá levandulová, vanilková, lehoučká jarní zelená a blankytně modrá. V pokoji pro větší slečnu se její sladkost může zmírnit tmavě hnědým nábytkem nebo i použitím kovaného nábytku ze surového železa organických tvarů. Jako teplá barva jemného odstínu evokuje něhu a měkkost.

Růžová barva má místo i v moderním obytném prostoru

I když je to barva, která si své příznivce musí hledat, má své jasné místo v bytovém textilu, a to pro svoji hebkost. Proto i koberce s převahou růžové mají často vyšší a jemný vlas. Velmi oblíbené a vždy použitelné jsou vzory třešňových květů na tmavě hnědém nebo černém pozadí. Jedná se o styl japonských dekorací. I do moderního obytného prostoru si můžeme dovolit jednu stěnu otapetovanou elegantním dekorem v růžové. I v tomto případě inspirace z přírody nezklame.

Vsaďte na nevinnost růžové a doplňte si byt o nějaký hezký kus nábytku. Vybrat si můžete na našich stránkách supersektor.cz. Najdete tam postele, <a href=„https://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedací soupravy nebo židle.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena