0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak vybavit ložnici ?

Ložnice je intimním prostorem sloužícím k odpočinku, relaxaci a regeneraci sil. Vybavení ložnice by nemělo moc provokovat a vybízet k aktivitě, ale naopak uklidňovat. Proto je důležité nepodcenit výběr barevného provedení skříní, nočních stolků, úložných prostor, stejně tak osvětlení ložnice, výzdobu a podlahové krytiny. Ložnice by měla být zařízena jednoduše a útulně, situována do co nejméně hlučného prostředí. Kdo je rád probouzen slunečními paprsky, volí orientaci ložnice na východ, tato poloha je považována za ideální.

Ložnice není jen postel

Odpočinek není jen záležitostí výběru kvalitní matrace nebo postele, je potřeba vytvořit ideální prostředí k relaxacici organismu a čerpání nových sil. Velký důraz klademe na výběr barev a materiálů. Barevné provedení ložnice je samozřejmě záležitostí individuálního vkusu nicméně prostředí by mělo být příjemné a uklidňující, v ložnici se musíme cítit příjemně a až na druhém místě jsou designerské trendy, důležitým vybavením jsou skříně do ložnice. Nejenom, že musí ladit s ostatním nábytkem, ale musí být i funkční

Vhodné barvy do ložnice

Barevné kombinace mají velký vliv na vnímání prostoru. Studené barvy místnost opticky zvětšují, hodí se tedy do menších prostor. Zútulnit malou ložnici můžete výběrem teplejších barev nábytku a doplňků. Teplé barvy Vám naopak místnost zmenšují a navozují pocit útulnosti a bezpečí ve velkých ložnicích. Zvolené materiály by měly být příjemné na pohled i na dotek a nesmíme zapomenout také na snadno stíratelnou podlahovou krytinu, která by měla být pocitově teplá a příjemná na došlap.

Současné trendy ložnic

Současným trendem v interieru ložnic jsou přírodní materiály – dřevo popřípadě imitace dřevěných dekorů, které jsou cenově dostupnější. Oblíbený a moderně působící je nábytek v odstínech tmavý ořech, třešeň, hruška v kombinaci se světlou krémovou barvou, která odlehčuje tmavé odstíny. Klasikou je přírodní buk, který působí příjemným dojmem, stejně jako doplňky ze skla či kovu. Ti, kteří upřednostňují venkovský styl, volí selské provedení v borovici nebo smrku.

Vybavení ložnice

Základním vybavením ložnice je postel, noční stolky, šatní skříň nebo vestavná skříň. Populární variantou jsou samozřejmě skříně s posuvnými dveřmi, které šetří místo. Při plánování nákupu vestavné skříně je nutné promyslet, co v ní a jakým způsobem budete skladovat, celkový rozměr a vliv na zbytek místnosti. Pokud Vám to prostor umožňuje, můžete ložnici dále vybavit policemi, toaletním stolkem nebo můžete použít komody na odkládání prádla. Ideálním řešením je sektorový nábytek, který Vám umožní poskládat si ložnici přímo na míru a nabízí tak ideální využití každého prostoru. Pokud nemáte příliš úložného prostoru, vhodné pro vás budou manželské postele s úložným prostorem.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena