0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní kancelářské křeslo ?

Výběr správného kancelářského křesla pro zdravé a pohodlné sezení není zrovna jednoduchý úkol. Jak si dobře vybrat, aby námkancelářské křeslo dlouho a výborně sloužilo? Pokud dodržíte několik základních bodů, na něž je třeba při výběru sedacího nábytku dávat pozor, nemůžete udělat chybu.

Komfortní sezení

Základem každé zdravotní kancelářské židle je pohodlný a také přiměřeně široký sedák. Měl by být anatomicky tvarovaný, správně zaoblený (aby netlačil na končetiny) a důležitým kritériem je i výšková nastavitelnost. Židli je vždy nutné nastavit tak, aby přesně odpovídala výšce svého uživatele. Ke kancelářskému křeslu je možné dokoupit také praktickou a pohodlnou podložku pod nohy.

Nezapomeňte na ruce

Jestliže sezením na kancelářském křesle trávíte opravdu hodně času, je vhodné všímat si před koupí také područek. Tyto důležité podpěrky rukou zpravidla mívají nastavitelnou výšku, která umožňuje komfortní úhel paží pro pohodlnou práci na psacím stole. Při výběru kancelářského křesla se také vyplatí pečlivě si prohlédnout jeho opěradlo. Mělo by být perfektně anatomicky tvarováno – podle vaší páteře. Výhodou je výškově nastavitelné opěradlo, které může být pro větší pohodlí opatřeno hlavovou opěrkou.

Prvotřídní materiál křesel

Před zakoupením kancelářské židle je dobré zhodnotit takékvalitu použitého materiálu. Potahová látka by měla být dostatečně odolná proti oděru či jinému poškození, a důležitá je i snadná údržba. Potahový materiál by měl být příjemný na dotyk a jde-li o barvu, tu lze volit například podle ostatního vybavení místnosti, ať už kanceláře nebo domácí pracovny.

Ergonomie sezení

Sedavý způsob života je součástí dnešního životního stylu, proto při výběru kancelářského křesla dbáme na tak zvanou ergonomii.Moderní ergonomické křeslo každému uživateli umožňuje zdravé, komfortní a dynamické sezení. To znamená, že sedící člověk může měnit polohu těla, ať už dopředu – do pracovní pozice nebo naopak dozadu – do pozice relaxační.

Většina kancelářských křesel je navržena tak, aby splňovala takéreprezentativní funkci, například v kanceláři manažera. Polohovatelná křesla s komfortním polstrováním navíc vynikají působivým a elegantním vzhledem. Při nákupu kancelářského křesla se tedy zákazník může rozhodovat i podle designového provedení, které jej osloví.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena