0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak na moderní nábytek? Vsaďte na minimalismus!

Moderní byt je jednoduchý, elegantní a ctí detail. A přesně takový je i moderní nábytek. V případě tohoto nábytku a potažmo celého interiéru tedy platí, že méně je více. Na moderní nábytek zkrátka vyšívané dečky a sbírka keramiky nepatří.

Odpůrci moderních interiérů často tvrdí, že jsou tyto prostory studené a neútulné. Opak je pravdou, je ale nutné vhodně zkombinovat barvy a také materiály. Pokud se to podaří, je výsledkem vzdušný interiér plný světla.

Nemíchejte barvy a styly

Aby výsledný dojem z celého interiéru nebyl rozpačitý, je potřeba styl nábytku sjednotit. Moderní nábytek s bílým lakem nepatří vedle historické komody. Míchání více než tří barev také není vhodné. Před nákupem si proto dobře rozmyslete, jak má váš interiér vypadat.

Moderní nábytek si ze všech barev nejlépe rozumí s béžovou, pudrovou a smetanovou. Ty se skvěle hodí pro výmalbu. Jednu stěnu můžete také ozvláštnit výraznější barvou, ideálně v teplém odstínu.
S jednou výraznou stěnou také můžete ladit dekorace, jakými jsou například závěsy nebo polštáře. Skvělý efekt udělají třeba dělené obrazy ve stejné barvě. V případě malého pokoje také můžete na zeď pověsitzrcadlo.

Pozor na atypické tvary

Pokud narazíte na moderní nábytek atypického tvaru, musíte s ním počítat jako se solitérem. Tenhle nábytek zkrátka nepatří do rohu ani mezi ostatní skříňky. Jakékoli dekorování také není na místě –nábytek je výrazný sám o sobě.

Ideálním řešením je, když podle vybraného kusu nábytku vybavujete zbytek pokoje. Jen tak se může stát jeho dominantou a skutečně vyniknout.

S dekoracemi jako se šafránem

V tomto případě obzvlášť platí, že méně je více. Moderní nábytek si sám o sobě nejlépe rozumí s moderním uměním, můžete ale zkusit i dostupnější varianty.

Skvěle poslouží nejrůznější vázy, svíčky a designová svítidla. Vždy ale vybírejte vysoké a štíhlé kousky, obzvlášť chcete-li je umístit na nízké a široké skříňky. Působí elegantně a prostor opticky zvětší.

Zvláštní pozornost věnujte poličkám s LED podsvícením. Byla by škoda je zastavět knihami nebo nepoužívanými drobnostmi. Radši na ně umístěte jen pár knih či opět vázu nebo sošku. Jen tak poličky vyniknou a LED světlo rozzáří váš pokoj.

TIP:Moderní nábytek vyberete zde >>

Moderní nábytek do obývacího pokoje

Pokud si pořídíte moderní TV skříňku, nezapomeňte ji doplnit pohovkou v podobném stylu. Elegantní kus nábytku si rovněž nezaslouží stát na strakatém koberci nebo naproti mohutnému křeslu s prastarým potahem. Volte jednoduché barvy a čisté linie a obývací pokoje dolaďte některou z moderních skříněk, komod či vitrín.

Moderní nábytek do předsíně

Celý byt či dům by měl být vždy sladěný do jednoho stylu. Pokud tedy máte moderní ložnici a obývák, věnujte pozornost i předsíni. Na jednoduchý botníkse skvěle hodí velká mělká miska na klíče a další nezbytnosti.

Moderní nábytek do ložnice

Čím méně věcí je v ložnici, tím lépe. Tato místnost by správně měla sloužit jenom na spaní a k tomu se skvěle hodí tlumené barvy a minimum nábytku. Aby ložnice působila teplým a útulným dojmem, sáhněte po moderním dřevěném nábytku z masivu.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena