0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Nové trendy v barvě interiérů

barvou loňského roku byla korálově červená, letos bude vévodit hluboká královská modř, která působí jednoduše a vznešeně. Už ve starověku se jí připisovaly harmonizující a uklidňující účinky. Do odpočinkových lázní byly přidávány oleje s příměsí sušeného šafránu, který zbarvil koupel do indigově modré. Ve starověké Číně byla modrá, barva nebe i vody, pokládána za barvu císaře. Dnes je opozicí současné uspěchané a napjaté době.

Modrá barva v duchovní rovině symbolizuje poznání podstaty bytí a nadsmyslové vnímání. Chladivá modř je kontrastem všemu co Vás rozpaluje, co na Vás působí vnucujícím se a hlasitým dojmem. Indigově modrá se skládá ze šesti barev, kdy každá z nich je pro tento odstín vhodnou kombinací i jako samostatná barva. Jedná se o syté jasné teplé tóny červené, oranžové a žluté, s těmito modrá působí hravě a udržuje tak rovnováhu v prostředí. Rozvážněji a elegantněji pak působí modrá v kombinaci s chladivějšími modrými, zelenými a fialovými odstíny.

Pro navození harmonie a klidu nemyslete jen na výmalbu interiéru, ale také na jeho vybavení, nábytek a doplňky. Zvolíme-li modrou pro výmalbu, k vytvoření příjemné atmosféry pak vybereme nábytek spíše v neutrálních barvách ( béžové, přírodní bílé, měkké žluté, šedomodré, pudrové, kokosově hnědé, šedé anebo grafitové ). Chladnější dojem pak kompenzujeme přírodními materiály (dřevo, korek, trávy, bambus, kožešina, kůže). Vhodný je prostý, třeba i vtipný design. Nábytek na nožičkách pak působí lehčeji, vzdušněji. Důležité jsou také doplňky, které pomáhají dotvořit harmonii. Příkladem mohou být jednoduché odlehčené police vedle masivnější pohovky, vyrovnání tvrdších materiálů (sedáky na pohovce, dřevěné židle) pleteninami (plédy, přehozy, polštáři) či měkkými koberci.

Modrá je dobrá

Rozhodli jste se být trendy a přeměnit interiér na harmonizující prostor s modrou výmalbou ? My Vám rádi pomůžeme s vybavením. Podívejte se stránky supersektor.cz a vyberte si novou pohovku, police, obývací stěnu … nechcete dělat velké změny nebo se bojíte přemíry modré ? Pak zvolte pro Váš interiér pouze modrý doplněk.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena