0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Hnědá je barva trpělivých

Hnědá barva náleží severovýchodní straně a elementu země. Je spojená s představou jistoty,pokory, pořádku, domova, důvěryhodnosti a spolehlivosti, rozvíjí moudrost a meditaci, přináší pokoj a vyrovnanost. Je to barva trpělivých, pokorných a vzdělaných lidí, kteří stojí pevně nohama na zemi a umí dobře hospodařit s penězi. Hnědá barva je ve skutečnosti odstínem oranžové a je to neutrální barva, barva země, která je pro nás spojením s přírodou a přírodními materiály. V interiéru by se na severovýchodní straně měly umísťovat knihovny, kartotéky, studovna či kancelář.

Hnědá uklidňuje a zmírňuje napětí

Hnědá v sobě obsahuje všechny tři základní barvy, a to červenou, modrou a žlutou. Podle intenzity zastoupení jednotlivých barev pak rozeznáváme její odstíny jako jsou žlutohnědá, zlatohnědá, koňaková, červenohnědá až cihlová, srnčí, oříšková, nugátová, čokoládová, barva bílé kávy a mahagonová, hnědá s příměsí studené modré v barvě bahna a nejtmavší odstín černá káva. Není to tak dávno, co byla hnědá a její světlé odstíny nejžádanější módní barvou a nejen v interiérovém designu, ale i v módě. A oblíbená je stále, protože působí přívětivě, uklidňuje a zmírňuje napětí. Ve větších sytých plochách zužuje a rámuje prostor. Ve velmi světlých a teplejších odstínech je vhodná do místností, v nichž chceme vytvořit příjemnou atmosféru. Ve větší míře se ale nedoporučuje do dětských pokojů. Pro malé děti je totiž těžce identifikovatelná a nerozvíjí jejich vnímavost a představivost. U dětí je vhodná na různých plyšových hračkách nebo na masivním dřevěném nábytku. Ve velkých obytných prostorech je stále elegantní využití kombinace hnědé tón v tónu. Na pozadí stěny velmi světlé kávy vynikne čokoládově hnědý moderní nábytek kombinovaný se sklem. Na stejně hnědé podlaze bude vynikat huňatý koberec v bílé nebo v barvě slonové kosti. V luxusním městském interiéru pak najde své místo i divoce barevný moderní obraz. V klasickém interiéru se odstíny hnědé lépe užijí na starožitném nábytku, na dveřích a jejich rámech.

Zkombinujte hnědou s chromem či ocelí

Doplňkovými barvami pro hnědou pak mohou být olivově zelená, tmavě červená barva nebo krémová až písková. Doplňkovými kovy jsou patinovaná mosaz, zašlý bronz nebo nazelenalá měď. Stále více rekonstruovaných podkrovních prostor využívá barvy trámů jako dekoračního prvku interiéru. Od této barvy se často odvíjí i zpracování a barevnost dřevěných podlah, takže interiér působí kompaktně a je jakoby přirozeně vrostlý do prostoru střechy. Efektně pak působí, je-li takový interiér zařízen moderním nábytkem v kombinaci s chromem či leštěnou ocelí s lakovanými hladkými povrchy v bílé nebo čokoládové. Černé, bílé nebo hnědé kožené solitéry lze doplnit množstvím živých zelených květin ve velkých keramických květináčích s metalizovaným povrchem. Stále krásná zůstává kombinace čokoládově hnědé s mořskou modrozelenou, a to pro svoji lehkost a harmoničnost. Odstíny hnědé a béžové v kombinaci se slonovou kostí nebo medovou jsou také vhodné do koupelen, kdy je ideálně doplní koupelnový textil ve smetanové nebo čokoládově hnědé. Baterie a další vybavení by pak mělo být v provedení matný chrom, případně v nějakém retro stylu v barvě zašlého bronzu. Pro uplatnění hnědé v interiéru celkově platí, že je pro tuto barvu dobré využívat ve velké míře přírodních materiálů tmavě hnědých dřev a kůže.

Pokud se chcete cítit spokojeně a vyrovnaně, je nejvyšší čas pořídit si domů něco hnědého. A my Vám s tím můžeme pomoci na našich stránkách supersektor.cz Vyberte si například postel, <a href=„https://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedací soupravu nebo židli.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena