0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní barovou židli ?

Stále více oblíbeným se stalo propojení kuchyně s obytným prostorem. Jedná se o elegantní řešení, jak připravit pokrm a být při tom v kontaktu s rodinou nebo přáteli. Nepostradatelnou součástí tohoto propojení jsou barové židle. Na trhu se můžeme setkat s širokou nabídkou barových židliček, počínaje jednoduchými praktickými kousky až po designové záležitosti. Barové židle mohou být s opěradlem nebo i bez, s područkami i bez, výškově stavitelné, otočné, čalouněné, kovové, dřevěné, plastové, barevné. Nabídka je opravdu pestrá.

PROČ SI POŘÍDIT BAROVOU ŽIDLI ?

Barová židle nemusí být přímo designerským kouskem, ale i tak je zpestřením každého interiéru. Při zařizování malého bytu můžou být i praktickým řešením, může posloužit při návštěvě Vašich přátel, stejně tak na nich můžete sedět u oběda i večeře. Zajímavým zjištěním je, že pokud má člověk na návštěvě na výběr, většinou se posadí na barovou židli namísto klasické. A pokud je židle navíc otočná, stane se i vážený náštěvník neposedným dítětem. Barové židle jsou trendem dnešní doby a působí odlehčeně a moderně.

PARAMETRY PRO NÁKUP BAROVÉ ŽIDLE

Při výběru barové židle je důležitá hlavně její stabilita, nosnost, celková váha, výška sedáku od podlahy, pohodlné sezení popřípadě kvalitní mechanismus pro výškové nastavení. Výběr barové židle není dobré podceňovat. Barová židle může ladit s ostatním nábytkem, může být ale také ve zcela odlišné barvě a materiálu a stát se tak dominantou prostoru. Máte-li problémy se zády, měli by jste vybírat z barových židlí s bederní opěrkou, při problémech s koleny nezapomeňte na opěrku nohou.

Hmotnost a nosnost jsou velmi důležitými parametry. Židle by měla by být snadno přemístitelná, ale měla by mít i dostatečnou nosnost, aby dokázala unést i objemnější návštěvu. Při výběru barové židle je nutné brát v potaz i výšku barového pultu. Sedák barové židle je standardně cca 75 – 80 cm od země, existují i barové židle snížené, které mají výšku sedáku cca 65 cm od země. Na trhu se běžně setkame s barovými židlemi s nastavitelnou výškou sedáku, které je možné používat u různě vysokých ploch a nabízí ideální řešení pro každý interiér.

Jídelní židle
© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena