0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Jak koupit kvalitní postel?

Kvalitní spánek je důležitou součástí našeho života, zdravý spánek je základem přirozené regenerace, kdy si tělo může odpočinout. Spánek je pro nás stejně důležitý jako zdravá strava, a proto bychom měli věnovat výběru kvalitní postele velkou pozornost.

Postel není běžným kusem nábytku, každý z nás tráví v posteli zhruba jednu třetinu života, špatný spánek nebo jeho nedostatek snižuje obranyschopnost organismu a tím přímo ovlivňuje naše zdraví a psychickou kondici.

Ideální šířka ložné plochy

Postele se nabízejí v mnoha variantách lišících se tvarem, rozměry a materiálem, při volbě velikosti postele dbáme především na velikost ložnice (místnosti),kde bude postel umístěna. Kolem postele by měl zůstat volný průchod v šíři minimálně 60 cm. Ideální šířka ložné plochy manželské matrace do postele je 180 cm respektive 2 × 90 cm.

V případě, že zařizujeme menší ložnici, volíme raději postel promatrace o šířce ložné plochy 160 cm respektive 2 × 80 cm. Ideální šířka ložné plochy matrace pro jednu osobu je 90 cm, pro větší komfort můžeme zvolit postel s šířkou ložné plochy 120 popřípadě 140 cm, které nabízejí i možnost pro přespání další osoby.

Délka postele je důležitá

Je důležité si uvědomit, že samotný rám postele bývá minimálně o 5 cm na každou stranu širší než skutečný rozměr matrace. Především u masivních postelí je rám širší. Jedním z důležitých parametrů je délka postele, která se určuje podle výšky osoby, která bude postel využívat.

Délka ložné plochy by měla být cca o 15 až 20 cm delší než výška postavy. Nejpoužívanější délka ložné plochy postele je v dnešní době 200 cm, ale je možné zvolit i prodloužené délky postele na 210 nebo 220 cm. Výšku ložné plochy postele můžeme ovlivnit nejen volbou postele, ale také výběrem správně vysoké matrace a vhodného roštu. Nejčastěji bývá ložná plocha matrace ve výšce 40 – 50 cm od podlahy, starší lidé dávají přednost spíše vyšším postelím s ložnou plochou ve výšce 50 – 60 cm od podlahy.

Výběr materiálu postele

Celkový design postele a materiál je to první, čím nás na první pohled postel upoutá. Výběr materiálu a typu postele závisí na vkusu každého člověka, ale musíme brát v úvahu i ostatní nábytek, který bude v ložnici umístěn. Pokud nejste omezeni finančním rozpočtem, volte raději postele z masivu. Masivní dřevo vnese do Vaší ložnice dotek přírody, příjemnou vůni a atmosféru.

Levnějším řešením jsou postele ze smrku nebo borovice, postele z buku a dubu pak uspokojí i náročnější zákazníky. Cenově dostupnější jsou dýhované postele, které si zachovávají vzhled přírodního dřeva a užitnou hodnotu. Pokud požadujete postel s dobrou povrchovou odolností, jednoduchou údržbou a nízkou cenou volte postele z laminované dřevotřísky. Kromě nízké ceny je hlavní výhodou velký výběr barevných dezénů a cenová dostupnost.

V případě, že Vás neuspokojuje ani jeden z výše uvedených materiálů, můžete vybírat i kovové postele,čalouněné postele a čalouněné postele s úložným prostorem.

Kam uložit lůžkoviny

Většina z nás řeší otázku, kam uložit přikrývky, povlečení a další věci. V tomto případě může být řešením úložný prostor pod postel. Ideálním řešením jsou výsuvné úložné prostory pod postel. Do malé ložnice je obzvláště vhodná manželská postel s úložným prostorem. Nemáte dost prostoru pro jejich vysouvání? Nezoufejte, i pro Vás existuje řešení, můžete zvolit úložné prostory s výklopnými rošty, dále můžete použít úložný box pod postel.

Fotografie postele

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena