0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Šedá v moderních interiérech

Šedá je přírodní barva, je barvou neutrální a achromatickou. Vyzdvihuje barvy, se kterými se kombinuje. Inspirací pro šedé interiéry je neutrální odstín surového betonu, který byl trendem v době funkcionalismu a dnes se opět vrací a hojně se používá v moderních interiérech. Podle přavažující základní barvy rozeznáváme několik odstínů šedé, například mechovou šeď, žlutošedou, modrošedou, kouřovou, šedobéžovou, holubí, ledově šedou, stříbřitě šedou, antracitovou nebo šeď kamene.

Šedá je oblíbená u architektů

Světle šedá barva odráží 58 procent světla, naopak tmavě šedá už jen 12 procent. Opticky je šedá barva pasivní, vyrovnaná a neutrální. Spíše se doporučuje jen na doplňky nebo nábytek, který má působit absolutně neutrálním dojmem. Pro současné architekty je to velice oblíbená barva, což ale může být pro klienty na škodu, protože její základní emocionální vlastnost, kterou je pasivita, působí velmi rychle depresivně.

Jak kombinovat šedou

Je-li šedá použitá ve velkých plochách, je důležité, aby to byly velmi světlé odstíny. Vhodným doplňkem jsou pak chladně se lesknoucí kovy, jako stříbro, chrom a hliník, nebo lesklá čerň mramoru. V kombinaci se sněhově až vápenně bílou je neutrálním podkladem pro doplňování výraznými až hi-tech barvami, které nám prostor nádherně oživí a přes to působí čistě a elegantně. Hezkým příkladem může být koupelna s podlahou a stěnami ve světle modrošedém mramoru, kdy strop a sanitární keramika mají sněhově bílou barvu a zařizovací předměty jsou v chromu, to vše doplněno koupelnovým textilem ve sluneční žluté s tmavě růžovou nebo azurově modré s lagunově zelenou. Tmavě šedá až antracitová je v malé míře krásnou doplňkovou barvou k medově žluté a červenohnědé, to vše doplněné ve větších plochách režnou bílou. Těmto měkkým a teplým odstínům dodává potřebné kontury, a tím i klasickou eleganci. Neutrální šedá ve stejném poměru doplněná sněhově bílou a v malém množství azurovou až ledově modrou ztrácí dojem pasivity. Své místo najde ve velkých prosluněných interiérech. Sluneční žlutá dá prostoru pocit exotiky Středomoří a drobné doplňky v růžové živost.

Je pro Vás šedá zajímavou barvu ? Na našich stránkách supersektor.cz určitě najdete něco šedého, co Vás zaujme. Vybírat můžete z postelí, <a href=„https://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedacích souprav nebo židlí.

© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena