0 Kč 0
Obsah košíku
Cena celkem:0 Kč

Doplňky dělají interiér dokonalým

Celkovou atmosféru vašeho bytu nedotváří jen samotný nábytek, podlahové krytiny a nebo barvy stěn. Jsou to též doplňky, které mohou na sebe strhnout pozornost a stát se na jednu stranu tím, co sice jen „doplňuje“ celkový dojem, ale zároveň také tento dojem umí výrazným způsobem ovlivnit. Až vhodné doplňky dělají interiér dokonalým. Interiér je obrazem či vizitkou toho, kdo v něm bydlí. Je to podobné, jako např. se šaty, které podle známého přísloví dělají člověka. Pestrobarevný oděv říká o svém nositeli něco úplně jiného, než černé společenské šaty. Ovšem volba těch správných doplňků není vždy snadná. Jak vybrat tu správnou vázu, misku, svícen, lampu či pokladničku a nesplést se?

Nejdříve nábytek, následně doplňky

Je dané, že doplňky doplňují vybavení interiéru a je tedy třeba s jejich nákupem počkat až do chvíle, kdy bude převážná část nábytku na svém místě. Počkat se ale v každém případě vyplatí. Jednak bude větší pravděpodobnost, že vše bude lépe ladit, ale také bude mnohem snazší jednotlivé doplňky vybírat. Jinými slovy řečeno je jednoznačně snazší podle pohovky vybírat polštářek, než naopak.

Dejte si na čas a zvažte i velikost

Při výběru bytových doplňků je dobré se nejdříve zorientovat v široké nabídce, která je v současnosti na trhu. Praktičtější je však vsadit spíše na nabídku internetových obchodů, kde je možné vše si vícekrát prohlédnout a zvážit. Při výběru doplňků je dobré mít stále na paměti velikost prostoru, do kterého případné doplňky přijdou i velikost doplňků samotných. Příliš malý doplněk ve velkém prostoru může snadno zaniknout a naopak nepřiměřeně velký doplněk v malém prostoru je spíše na obtíž. Nikde nevyčtete ani Vám nikdo neporadí, jaký je ideální počet doplňků. Vše už záleží jen na Vašem zdravém úsudku. Pozor však na přeplnění bytu doplňky. Neplatí zde pravidlo, že čím více doplňků, tím vkusnější interiér. Navíc je třeba myslet i na praktickou stránku věci a nezaplnit prostor tzv. lapači prachu.

Barva a materiál

Respektujte zásady barevných kombinací, jakmile s nějakou barvou začnete, je třeba ji také nadále brát v potaz. Neznamená to ale, že vše musí být jednobarevné, ovšem v jedné místnosti se nedoporučuje kombinovat více než dvě až tři barvy. I počet použitých materiálů by neměl být přehnaný. Obecně je dobré se držet tří různých materiálů, např. kůže, kov a sklo nebo látka, dřevo a porcelán, ale není to nutně pravidlem.
© 2024 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena