0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Jak vybavit předsíň ?

Předsíň o Vás vypoví víc než jakákoliv jiná místnost ve Vašem bytě – předsíň odhalí jak umíte zacházet s prostorem a barvami, jaký máte vkus vkus, zda prakticky uvažujete a jste-li pořádní. Ve většině případů má omezený prostor předsíně plnit spoustu úkolů a to dělá z předsíně místo náročné na zařizování. Odkládáme tam boty – někdy i mokré a špinavé, svrchní oblečení, deštníky, tašky nebo třeba kočárek. Předsíň je místem, kde vítáme hosty a přijímáme krátké návštěvy, jako je třeba pošťák.

PODLAHA

Málokdo vstupuje do předsíně čistou nohou, snad jen majitelé aut s garáží umístěnou přímo v domě mohou zapomenout na problémy s pískem či blátem, které si většina ostatních nosí od podzimu do jara na podrážkách. Běžná předsíň vyžaduje odolnou a snadno čistitelnou podlahovou krytinu. Osvědčeným materiálem je dlažba, nejlépe s protiskluzovou úpravou nebo takzvané slinuté dlaždice s minimální nasákavostí. Zvolit můžete i kvalitní laminátové podlahy, nejlépe se zámkovým systémem, jenž je odolnější vůči pronikání vody a vlhkosti. Vhodným řešením může být i linoleum, méně vhodným PVC nebo korek. Hlavně levnější typy PVC se časem ochodí, při častém vytírání může PVC začít vysychat a pak praskat. Korek je zase citlivý na mechanické poškození, a to i pokud je upraven lakem nebo vinylovou vrstvou proti oděru.

BARVY

Výmalba v předsíních se většinou doporučuje světlá, a to kvůli optickému zvětšení prostoru. Měla by být také odolná vůči otěru, aby nezanechávala šmouhy na oděvech při každém kontaktu se zdí. Dobře vypadají i teplé odstíny žluté či oranžové. Bílé zdi v kombinaci s bílými dveřmi a zárubněmi, působí velice fádně. Zútulnit předsíň může také tmavá barva na jedné či dvou stěnách, která doplní světlé odstíny na ostatních zdech. Do větších prostor se také doporučuje použít kontrastní barvy. Dlouhou úzkou předsíň zkrátíte tmavou barvou na konci, tmavý strop zase zlepší proporce u příliš vysokých předsíní. Stěny také můžete obložit přiznaným pohledovým betonem, kamenem, můžete použít omyvatelné nátěry imitující kámen a další speciální malířské úpravy.

SVĚTLO

V malé předsíni je vedle barev zdí a podlahy velmi důležité světlo. Proto by dveře měly být prosklené, část příček může být třeba i z luxferů, které slaví návrat. Podstatné je i umělé světlo. Mělo by být jak stropní, tak i vedle zrcadla, případně svítidla umístěná po stranách a nad zrcadlem. Dopadající světlo by nemělo oslňovat. Jestliže nechcete po příchodu domů budit rodinu světlem z předsíně, lze instalovat světlo zapuštěné do zdi asi 40 až 50 centimetrů od podlahy, které postačí pro orientaci v prostoru.

NÁBYTEK

Na prvním místě je věšák či věšáková stěna. Aby mokrý plášť rychle oschnul, je třeba jej zavěsit na tvarované ramínko. Na některé typy háčků nejdou zavěsit poutka, proto jsou praktičtější věšákové stěny s tyčí na ramínko. Do menších předsíní jsou vhodné ty‚ u kterých je šatní tyč umístěna kolmo na stěnu. Jejich čelní stěna bývá zpravidla doplněna zrcadlem. Do malých předsíní se doporučuje použít dostatečně velké zrcadlo, v němž je možné zkontrolovat celou postavu a k tomu je třeba odstup min. 55 cm. Horní hrana zrcadla odrážející celou postavu má být ve výšce 180 až 200 centimetrů od podlahy.

Určitě v předsíni rádi uvítáte malé sedátko či židli, kde se pohodlně zujete, nebo obujete, hned za dveřmi umístěné věšáčky na klíče, obouvací lžíci, tašky a deštníky.
Dalším důležitým kusem nábytku do předsíně je botník. Při jeho pořizování je třeba zvážit, kolik členů žije v domácnosti a kolik párů obuvi máte. Aby mohly Vaše boty dobře větrat, což je důležité hlavně u sportovní či uzavřené obuvi, vyplatí se místo uzavřených botníků použít otevřené regály. Pokud se rozhodnete i přesto pro uzavřený botník, měl by mít v zadní části odvětrání nebo čelní dvířka z perforovaných materiálů. A jedna dobrá rada – řed zakoupením botníku si pečlivě změřte hloubku. Máte-li doma člena rodiny s botami číslo 46 a výše, nemusely by se vám tam jeho boty vejít. Pokud to prostor dovolí, lze do předsíně pořídit skříně, kdy preferovanější jsou vestavné skříně na míru, které mohou vyplnit prostor až ke stropu, a mají posuvné dveře. Skříně zapuštěné do stěny nevypadají tak mohutně jako samostatně stojící. Opticky je odlehčíte použitím matovaného skla na čelních dveřích nebo zrcadlem.

Ideální řešení prostoru předsíně nabízí sektorový nábytek, který Vám umožní praktické využití prostoru předsíně. Výhodou sektorového nábytku je, že si můžete poskládat předsíňovou stěnu nejen podle Vašich požadavků a finančních možností. Vybírat můžete z široké nabídky skříněk a doplňků, které se vyrábí v mnoha barevných provedeních. Vybrat si můžete nejen barvu nábytku, ale také úchytku a věšák. Sektorový nábytek vyrábíme na míru a každou skříňku je možné rozměrově upravit podle přání zákazníka.

© 2018 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena