0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Jak koupit kvalitní drtič kuchyňského odpadu ?

Je mnoho pomocníků, kteří nám v kuchyni usnadňují práci. A je také jeden, který se před námi celou dobu schovává, ale který nám dopřává příjemný pobyt nejen v kuchyni tím, že nás zbaví nepříjemného zápachu opadkového koše. Představme si bohatý oběd, nebo jen lehkou večeři. Kosti z ryb nebo drůbeže, hromada slupek z brambor a banánů, skořápky z vajec nebo třeba zbytky z talířů nebo také sáčky s vylouhovaným čajem či filtr z překapávané kávy. To všechno běžně skončí v odpadkovém koši, který stojí v kuchyni při pokojové teplotě a za několik hodin v něm začíná organický odpad žít vlastním životem. Ideální řešení nabízí drtič kuchyňského odpadu. Pokud nechcete vynášet odpadky pokaždé, když uvaříte nebo dojíte, pak si drtič odpadu určitě oblíbíte. Drtič kuchyňského opdadu se instaluje pod dřez a nijak nenabourává vzhled kuchyňské linky. Drtič kuchyňského odpadu je možné instalovat do starší kuchyňské linky, stačí jen přizpůsobit odtok dřezu, který musí mít průměr 9 cm.

JAK DRTIČ FUNGUJE

Drtič odpadu musí být vyroben z kvalitního materiálu. Provoz zajišťuje motor s příkonem od 400 W do 1000 W ( profesionální modely mají výkon vyšší ). Od výkonu se také odvíjí počet otáček ( zpravidla 1500 až 1700 ) perforovaného talíře umístěného uvnitř drtiče. Ten společně se systémem kladívek v kombinaci s drsným povrchem rozmělňuje zbytky, které pak ve velmi jemném stavu ( částice nejsou větší jak 0,5 mm ) odchází dále odpadním systémem společně se studenou vodou, kterou je třeba při drcení využívat. Velikost drtící komory je různá, záleží na požadavcích uživatele. Součástí každého typu je i pojistka, která přístroj vypne, když vám do něj upadne například příbor. Pojistka funguje i v případě, že drtič necháte zapnutý příliš dlouho a hrozí přehřátí motoru.

POUŽITÍ DRTIČE

Zbytky potravin, které je třeba zpracovat, se vhodí do výlevky, pustí se studená voda a zapne se drtič. Při provozu se nesmí používat teplá voda, protože ta rozpouští případné tuky, které tak zbytečně ulpívají v odpadu a zanáší ho. Drtič odpad rozmělní během několika sekund do podoby kalné vody a malinkých drobků. Tyto kousky odpadní potrubí v žádném případě neucpou, naopak třeba drobné střípky kostí jej vlastně čistí. Takto zpracovaný odpad vychází společně s vodou z drtící komory odpadovou trubkou, která je napojena na stávající kanalizační řád. Nepatrné částečky potravinového odpadu jsou následně lépe zpracovatelné v rozkladných biologických procesech v úpravnách vod, septikových nádržích nebo v přírodě. Snižuje se i výskyt hlodavců v kanalizacích, protože tato forma nadrcených odpadků je pro hlodavce nezajímavá a nepoživatelná. Drtič zcela nahradí původní klasický sifón a převezme za něj i veškeré jeho funkce. Spouštíme jej pouze v případě, že si přejeme drtit. Pokud je drtič vypnutý, neodebírá žádnou el. energii. V této klidové poloze drtič nemění funkčnost dřezu, můžeme dále provádět to, na co jsme byli zvyklí – umývat nádobí, napouštět dřez vodou, vylévat do dřezu vodu, odkládat do něj použité nádobí atd. K žádným těmto úkonům není potřeba drtič zapínat. Drtič ovšem nedokáže zpracovat veškeré zbytky, konkrétní údaje co lze a co nelze do drtiče vhodit jsou vždy součástí návodu k použití výrobku.

Drtit můžete :zbytky ovoce a zeleniny, vaječné skořápky, drůbeží a rybí kosti, čajové sáčky, ubrousky a filtry od kávy

Do drtiče nepatří : sklo, plast, kovy, hliníkové fólie, skořápky z ústřic, provázky, alobal, sklo, plasty, kovy, porcelán, keramika

Drtič odpadu je užitečným pomocníkem. Při výběru však nezapomeňte sledovat nejen údaje o výkonu a objemu nádoby, ale také o hlučnosti. Investujete-li do dražšího, tedy výkonnějšího, přístroje, pak budou zbytky zpracovány rychleji a nebude proto potřeba velkého množství vody ani elektrického proudu. Na drtiče jsou poskytovány nadstandartní záruky od tří do osmi let, záruka je ale v tomto případě spíše symbolická – drtič má prověřenou životnost více než 20 let.

Základní výhody kuchyně vybavené drtičem kuchyňského odpadu

  • drtič kuchyňského odpadu jednoduše a rychle zbaví Vaší kuchyni všech potravinových zbytků přímo ve dřezu
  • • odpadají časté nepříjemné cesty s odpadky do popelnice
  • • drtič pomáhá udržet Vaší kuchyň čistou a bez nepříjemných zápachů. Nepříjemné zápachy lákají hmyz a šíří bakterie
  • • drtič kuchyňského odpadu rozdrtí téměř veškeré potravinové zbytky, které se vodou spláchnou do kanalizace
  • • drtič je samočistící a nepotřebuje žádnou údržbu, drtič je přínosem pro životní prostředí
  • • drtič pročišťuje odpadní potrubí – tlačí vodu s nadrceným tvrdším materiálem, který očišťuje vnitřní stranu potrubí
© 2018 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena