0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Žlutá barva je barvou moudrosti

Žlutá náleží jihozápadní straně a elementu země. Povzbuzuje nervovou soustavu, má pozitivní vliv na paměť a tím rozvíjí inteligenci a moudrost. Pozitivně působí také na mezilidské vztahy a podporuje manželství. V interiéru je ideální použít ji jako doplněk pro ložnice, ale i obývací pokoje s množstvím osobních předmětů z rodinného života. Žlutá barva je barvou primární a je teplá a aktivní. Po bílé barvě má největší světelnost v místnosti a opticky zvětšuje. Pro svoje vlastnosti, jako je zlepšování mozkové činnosti, stimulace myšlení a schopnosti učit se, je vhodná pro hyperaktivní děti. Působí na nás jako slunce, jas, dodává inspiraci, přináší lehkost do života, volnost, komunikaci.

Žlutá barva působí vesele a povzbudivě

Žlutá je jednou ze tří základních barev spektra spolu, a to s modrou a červenou. Je nejsvětlejší pestrou barvou a nabízí řadu odstínů od syté barvy slunce, žloutkové, barvy řepkového pole a kukuřičného klasu ke studenější citronové a sírové do světlých pastelových tónů světle slámové, vanilkové nebo krémové. Působí velmi povzbudivě, vesele, komunikativně a vzdušně. Ve světlých odstínech rozšiřuje prostor, proto se hodí do menších místností. V sytých odstínech vystupuje do popředí. Díky svému pozitivnímu náboji je vhodná do dětských pokojů. Žlutá navíc prokazatelně podporuje trávení a má příznivý vliv na žaludek, žlučník a játra. Z toho důvodu má své místo i v jídelnách. Velmi dobře odráží světlo a zároveň syté odstíny žluté dokážou světlo vyzařovat. Hojně se yužívají pro prostory s malým množstvím slunečního svitu. Pokud ji použijeme na transparentních záclonách, máme i za podmračeného dne pocit, že do interiéru svítí slunce. Pulsující energii a aktivitu přenáší na pozorovatele, proto by se v ložniciích neměla používat ve velké míře, stejně tak v pracovně nebo relaxační místnosti. Jako oživující detail je však do takových místností ideální v podobě zlaceného rámu obrazu nebo žlutého stínítka na stolní lampu. Vstupní prostory v teplých žlutých tónech dokážou návštěvníka přirozeně vtáhnout dále do domu. Jemná pastelová vanilková barva je hezkým podkladem pro řadu dalších barev a zároveň si rozumí s mnoha nábytkovými materiály jako je dřevo, kov, sklo i plast.

Kombinujte žlutou barvu i s jinými barvami

Takzvanou doplňkovou barvou ke žluté je fialová. Spolu vytvářejí největší barevný kontrast, v kombinaci se žlutou ji však používáme pouze v detailech a je lépe modelovat prostor více odstíny žluté. Tato barevná kombinace se krásně hodí k modernímu nábytku provedenému ve tmavém až černém dřevě. Další oblíbenou kombinací se žlutou je zelená. Vychází z přírody, kdy nás na jaře fascinují trsy pampelišek v zelené trávě nebo květy žlutých tulipánů a narcisů. Do chlapeckého pokoje je ideální v doplnění se středně hnědým dřevem. Teplá kombinace žluté s červenou je klasická, výrazná a velmi energická. Vhodně zvolené bordó odstíny se slámově zlatou se používají na exkluzivním interiérovém textilu. Inspirace vychází z minulosti a je to kombinace navozující atmosféru přepychu a bohatství. Do dívčího pokoje je nádhernou kombinací žlutá s pastelovou oranžovou, která se příjemně pojí s neutrálním přírodním dřevem nábytku nebo nábytkem namořeným do lehké teplé šedé.

Podívejte se na naše stránky supersektor.cz a vneste si lehkost a jas do života nějakým hezkým žlutým doplňkem do interiéru, třeba postelí, <a href=„http://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravy“>sedací soupravou nebo židlí

© 2019 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena