0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Bílá je symbolem čistoty

Bílá barva patří severozápadní straně a elementu kovu. Rozvíjí přátelství, prospěch a komunikaci, je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti. Je to barva achromatická a neutrální. Má největší odrazivost světla, a to až 80%, opticky zvětšuje interiér, dodává lehkost, vzdušnost a působí prázdně. Vedle bílé na Vás ostatní barvy působí tmavším dojmem. V interiéru je vhodné na severozápad umístit pracovnu, kde se duševně tvoří a rozvíjí komunikace s okolím a přáteli.

Bílá dává místnostem dojem otevřenosti

Zkušené oko dokáže rozpoznat spoustu odstínů i v tak jemné barvě, jako je bílá. Například Eskymáci rozeznávají několik odstínů barvy sněhu a mají pro ně své názvy. My dokážeme rozlišit a pojmenovat sněhově bílou, šedobílou, modrobílou, vápennou, mléčnou či krémovou, barvu mušle, režnou, barvu vaječné skořápky, slonové kosti a přírodní vlny.
Bílá barva se dá dobře kombinovat se spoustou dalších barev a jejich odstínů a v podstatě se v některém ze svých odstínů objevuje v každém interiéru jako výmalba na stropě. Pokud použijeme odstíny bílé na strop, podlahu i všechny stěny, docílíme, že místnost bude působit velmi otevřeným dojmem. Pro pocit stability je vhodné udělat podlahu v sytější barvě, třeba v odstínu světle šedě lazurovaného dřeva.

Doplňte bílý interiér živými květinami

Jako doplňkové barvy jsou pak krásné čisté odstíny žluté, červené nebo modré. Při kombinacích bílá v bílé se jako doplňkové používají pastelové odstíny, které najdeme v přírodě, třeba šedorůžová, meruňková, vanilková, holubičí modrošedá nebo nugátově hnědá. V takovém interiéru jsou důležité živé květiny se svými mnoha odstíny zelené. V městském interiéru pak takový prostor přináší harmonii venkovského sídla, kdy se vápnem vybílené prostory propojovaly se zelení zahrady. Pokud zkombinujeme pískovou barvu stěn, barvu světlého dřeva na podlaze a doplňky v odstínu zašlého zlata, docílíme toho, že kombinace kuchyně ve sněhově bílé s černou nemusí působit jen studeně a moderně a můžeme tak navázat na romanticky působící jídelnu.

Bílá v dětském pokoji

Všeobecně se dají odstíny bílé použít jako základní barvy do všech obytných prostor. Její teplá varianta je vhodná k výmalbě dětských pokojů velmi malých dětí, protože tlumí dráždivost a veškeré doplňky dětských pokojů v různých barvách na jejím podkladě působí harmonicky. S věkem dítěte tak můžete vybavení jeho pokoje snadno přizpůsobovat a během jeho vývoje procházet i různými barevnými kombinacemi.

Otevřete si naše stránky supersektor.cz a nechejte si inspirovat. Vyberte si bílou postel, <a href=„http://­www.supersektor­.cz/sedaci-soupravy-kresla/"title="se­dací soupravu“>sedací soupravu nebo třeba židle.
© 2018 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena