0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Jak vybrat kuchyňskou baterii ?

Při výběru kuchyňské baterie je potřeba brát v úvahu přívod vody, typ dřezu a design kuchyně. Většinu nádobí dnes už umyje myčka, bez dřezu a kuchyňské baterie se ale žádná kuchyň i tak neobejde. U vodovodní baterie je důležitá kvalita materiálu, správné rozměry, vzhled i úsporné funkce. Pokud má baterie směšovač vody, měl by být keramický, nejlépe s průměrem 35 mm. Větší keramické kartuše, sloužící ke směšování studené a teplé vody, totiž vydrží mnohem déle a nezanášejí se tolik vodním kamenem. Berte v potaz i záruční dobu. Někteří výrobci nabízejí 5–7 let. Samozřejmostí je pak i záruční a pozáruční servis. Na trhu je k dostání celá řada typů vodovodních baterií různých značek. Mnohdy neplatíte za potřebnou kvalitu, ale za danou značku. Určitě se Vám vyplatí porovnat vodovodní baterie od různých výrobců, jelikož rozdíly v cenách jednotlivých značek jsou obrovské.

UMÍSTĚNÍ BATERIE

Kuchyňské baterie mohou být nástěnné, ty jsou upevněny na zeď vně omítky nebo stojánkové, které se instalují přímo do dřezu nebo pracovní desky. Široká nabídka vodovodních baterií uspokojí každého zákazníka – vodovodní baterie mohou být klasické, vysoké nebo mohou být kombinované se sprchou. Vodovodní baterie se sprchou jsou dnes velmi populární, sprchu je možné z baterie vytáhnout a to až do délky 1 m, o zpětné zatažení se pak stará olověné závaží. Díky sprše můžete např. bez problémů napustit velký hrnec, který se nevejde do dřezu. Nemusíte se ale bát, že by vám kohoutek jen sprchoval – funkce perlátoru a silného proudu jdou mezi sebou jednoduše přepínat.

TYPY BATERIÍ

Pákové baterie umožňují mnohem lepší citlivost a nastavení vody. Pákové vodovodní baterie jsou praktičtější, než kohoutkové a lze s nimi manipulovat pouze jednou rukou. Pákové baterie patří k nejvyhledáva­nějším typům vodovodních baterií. Pákou se nastavuje tlak i teplota vody. Kvalita pákové baterie je závislá zejména na kartuši, kterou tvoří dvě keramické destičky s otvory umístěnými proti sobě. Pomocí páky se jimi posouvá, otvory protéká voda a podle toho, jak pákou otáčíme a zdvíháme ji, regulujeme průtok vody. Kvalita kartuší do značné míry určuje životnost a funkčnost baterie. Některé pákové baterie mají ve výbavě takzvanou vodovodní brzdu. Principem této mechanické zábrany je, že při nadzvednutí se páka automaticky dostane do polohy, ve které voda teče slabším proudem. Obdobnou funkci také zastává tzv. ekopojistka, která současně zabraňuje případnému opaření velmi horkou vodou. Směšovací pákové baterie vynikají díky své funkčnosti a jednoduchosti ovládání.

Kohoutkové baterie mají oproti pákovým bateriím až o 40% vyšší spotřebu vody. A to i přesto, že došlo k posunu vpřed v kvalitě zpracování i v systému vnitřního ventilu vybaveného keramickým sedlem, který je zárukou těsnosti kohoutků a zajišťuje, že kohoutek nekape. Kohoutkové baterie jsou vhodnější nad vanu, kdy při jejím napouštění nemusíte nastavovat optimální poměr teplé a studené vody. Jednoduše otočíte kohoutkem a napustíte horkou vodu. Jsou určené pro uživatele, kteří preferují klasické ovládání baterie samostatnými kohoutky.

Bezdotykové baterie se ovládají přerušením paprsku s přednastavenou teplotou a tlakem vody.Termostatické baterie umožňují nastavení stálé teploty vody. Použitím těchto baterií se zbavujete obavy z náhlé změny teploty vody. Dalším plusem těchto baterií je bezpečnost, kterou ocení hlavně rodiny s dětmi. Termostatické baterie mají bezpečnostní dětskou pojistku proti opaření. Na úchytu je naznačená teplotní škála a červeným tlačítkem se nastavuje požadovaná teplota. Tyto vodovodní baterie jsou po mnoho let testovány a drží si stále vysokou kvalitu. Součástí těchto baterií je perlátor, který míchá vodu se vzduchem, díky tomu je proud vody měkký, perlivý a též zamezuje nekontrolovanému kapání vody z kohoutku.

DESIGN VODOVODNÍCH BATERIÍ

Všechny typy vodovodních baterií jsou k dispozici v různých tvarech a designu. Můžete se setkat s tvary hranatými, které jsou v současnosti nejoblíbenější. Moderní vodovodní baterie se vyznačují především jednoduchými, dynamickými, jasnými, čistými a zároveň jemnými tvary, kdy svoji roli hrají i jasné geometrické tvary, jako kruh, půlkruh, pravý úhel, čtverec, kříž či trojúhelník.

MATERIÁL A POVRCHOVÁ ÚPRAVA VODOVODNÍCH BATERIÍ

Baterie bývají vyrobeny z broušeného chromu, leštěného niklu či mosazi, která odolává vlhku a vydrží nadměrnou zátěž. Hlavní předností broušeného chromu a leštěného niklu je perfektní vzhled i po mnoha letech a praktičnost. Povrchová úprava může být v lesku, matu, šedém matu, bílá-chrom, bílá-zlato, černá-chrom, satin-chrom nebo baterie může být z části potažena vrstvou granitu.

© 2018 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena