0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Jak koupit kvalitní rošt?

Spolu s kvalitní matrací jsou kvalitní rošty do postelenejdůležitější součástí postele pro zdravý spánek. Výběru roštu musíme věnovat minimálně stejnou pozornost jako samotnému výběru matrace. Kvalitní rošty zajistí správnou podporu zdravotní matrace a plně podpoří ortopedické vlastnosti matrace. Další důležitou funkcí roštu je zajištění dostatečného odvětrání matrace ze spodní strany.

PEVNÉ ROŠTY BEZ POLOHOVÁNÍ

Mezi základní a cenově dostupné rošty patří pevný laťkový rošt. Laťkové rošty se vyrábějí ve dvou variantách – jako volné, kdy jsou jednotlivé laťky spojené textilním popruhem a nebo jako pevné – kdy jsou laťky uloženy v pevné rámu. Při jvýběru laťkového roštu musíme brát v úvahu počet latěk, jejich šířku a sílu. Důležitým parametrem jsou jednotlivé rozestupy mezi laťkami. Laťkový rošt je dobrou volbou s ohledem na cenu a je ideálním řešením pokud máte raději tvrdší podklad a záměrně vybíráte tužší matraci.

Mezi nejpoužívanější pevné rošty patří lamelové rošty, které jsou cenově dostupné a nabízí ideální poměr výkon / cena. Základním prvkem lamelových roštů jsou březové lamely, které jsou ohýbané a díky předpjetí lamel nabízí lamelové rošty dostatečnou nosnost a podporu ortopedických vlastností matrace. Lamelové rošty se vyrábí v několika variantách, které se liší podle počtu a způsobu uchycení lamel. Levnější jsou klasické lamelové rošty se 14 až 18-ti lamelami, které jsou na rámu nejčastěji uchyceny v plastových pouzdrech. Kvalitnější jsou rošty s 24 až 30-ti lamelami, které s rámem pojí pryžová pouzdra, která zajišťují dostatečné odpružení a naklápění jednotlivých lamel při zatížení matrace.

POLOHOVACÍ ROŠT

V případě, že Vaši ložnici používáte výhradně pro spánek a během dne tam netrávíte téměř žádný čas, je jakákoliv vyšší investice spojená s nákupem polohovacího roštu zbytečná a ušetřené peníze raději investujte do lepší matrace. Pokud ložnici využíváte i k odpočinku a relaxaci během dne, volte polohovací rošty. Můžete si tak nastavit sklon pro záda a nohy, abyste se při čtení knížky či sledování televize cítili maximálně pohodlně. Téměř nezbytným je polohovací rošt pro starší lidi, kteří postel téměř jistě nevyužívají jen ke spánku. Polohovat rošty můžete ručně nebo můžete zvolit rošt motorový, který jistě využijete při každém sebe kratším odpočinku a kdy máte možnost využít maximálního komfortu, který Vám nabízí dálkové ovládání. V případě, že se rozhodnete pro pořízení polohovacího roštu, mějte na paměti, že ne každá matrace je pro tento typ roštu vhodná. Na polohovací rošt nelze uložit pružinové matrace nebo matrace s kokosovým jádrem. Sendvičové matrace, lstexové matrace, matrace z líné či studené pěny jsou ideální pro použití v kombinaci s lamelovými rošty.

VÝKLOPNÉ ROŠTY

Řešíte nedostatek úložných prostor ? V takovém případě jistě oceníte výhody, které nabízí výklopné rošty. Výklopné rošty Vám umožní využití úložných prostor pod Vaší postelí. V případě přístupu k posteli z obou stran, volte výklopné rošty boční. Úložný prostor je tak přístupný celý a jeho zvedání je snazší. V případě, že boční přístup nemáte, pak je nutné zvolit rošt s čelním vyklápěním. Do úložného prostoru je sice horší přístup, ale zase máte možnost polohovat si hlavu a záda.

ROZMĚRY ROŠTŮ

Rošty jsou vyráběny ve většině standardních rozměrů stejně jako matrace, na přání je možné vyrobit rošty v atypických rozměrech. Lamelové rošty jsou ve skutečnosti o něco menší než je rozměr matrace, tak aby bylo možné rošty použít do jakéhokoliv rámu postele. Šířka roštu je cca o 0,5 až 1 cm menší a délka roštu je cca o 2 až 4 cm menší než skutečný rozměr matrace. Rošt nesmí být v rámu postele natěsno, ale měl by mít vůli.

© 2018 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena