0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Jak koupit kvalitní kovovou postel ?

Vedle čalouněných a dřevěných postelí jsou velmi oblíbené kovové postele a luxusní postele. Mají totiž rozmanité podoby – od nejjednodušších a strohých tvarů až ponádherný romantický design. Jak si však poradit při koupi správné kovové postele, aby nejen hezky vypadala, ale hlavně dlouho a výborně sloužila? Několik pravidel existuje, při jejich dodržení pak zákazník nemůže během výběru kvalitní kovové postele udělat chybu.

Co je důležité?

Všímat si spotřebitel musí především toho, zda je postel, která se mu líbí, opravdu praktická a pevná. O kvalitě kovové postele hodně napoví také délka záruky, kterou výrobce poskytuje. Není to ovšem jediné kritérium, o něž se zákazník musí zajímat. Pečlivě si například přeměřte délku postele. Zvolíte-li příliš krátkou kovovou postel, můžete si později přivodit zdravotní problémy. Doporučovaná minimální délka postele se rovná výšce člověka, pro kterého je určena (plus nejméně 25 cm). Šířka ložné plochy pro jednu osobu, která zaručí pohodlné spaní, má být alespoň 80 cm, případně 90 cm a více. Kovovou postel je samozřejmě vhodné vybírat i podle hmotnosti člověka. Pokud trpíte na průvan, bude dobré zvolit kovovou postel, která je opatřena čelem u hlavy. O čelo lůžka se můžete také pohodlně opřít.

Snadná údržba postele

Má-li postel svému uživateli dobře sloužit, měla by vyvíjet minimální tlak na jeho páteř a měla by být anatomicky správnou oporou ležícího těla. O kvalitě kovové postele vypovídá také snadná údržba a větrání. Základem celého lůžka je vždy kostra, do níž se vkládá rošt a na něj matrace. Kovové dvojlůžko by mělo mít dva samostatné rošty, včetně matrací vybraných každému spáči „na tělo“.

Materiál, konstrukce a vzhled postele

Kovové postele jsou dnes vyráběny z prvotřídního materiálu a jejich konstrukční řešení zaručuje optimální pevnost lůžka. Důležité je také to, aby se vám postel na první pohled líbila, protože se stane na dlouhou dobu součástí vašeho domova. Podle rozměrů interiéru, ložnice či jiného pokoje, také volíme velikost a tvar postele. Není dobré zapomenout ani na výšku místnosti, v níž bude nová manželská postel umístěna, protože bude třeba zvolit i výšku ložné plochy. Pokud výběrkvalitní kovové postele nepodceníte, bude vám výborně adlouho sloužit.

Kovové postele
© 2019 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena