0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Jak vybavit kancelář?

Vybavení pro Vaši kancelář je třeba vybírat pečlivě. Jedná se o prostředí, ve které trávíte větší část dne, měli by jste se tam tedy cítit příjemně a pracovat by tam pro Vás mělo být radostí. Příjemné pracovní prostředí přispívá k dobré psychické pohodě a dobrému zdravotnímu stavu. Důležité je vybrat vhodné barvy, materiály, dekorační předměty, ale také vhodně rozestavět kancelářský nábytek. Ideálním řešením pro každou kancelář je sektorový nábytek, který Vám umožní prakticky využít celou místnost.

Každá profese ma jíné požadavky

Každá profese má různé nároky na vybavení a prostor. Jiný charakter kanceláře potřebuje finanční poradce, kterému stačí menší stůl a kvalitní kancelářskou židli, než například návrhář nebo designer, který potřebuje velký stůl, mnoho úložných prostor a pohodlné kancelářské křeslo. Dobré je také zvážit, zda bude kancelář sloužit čistě pro Vás samotné nebo zda tam budete pořádat i pracovní schůzky či zvát návštěvy. Proto je většinou dobré vyčlenit menší prostor v kanceláři, kde umístíte konferenční stolek a sedací soupravu, který můžete zútulnit květinou, obrázkem nebo stojací lampou. Příjemnosti prostoru dodají i záclony nebo různé druhy žaluzií. Rozhodně není vhodné hovořit s návštěvou za pracovním stolem. Působí to neslušně, ale také dojmem nadřazenosti vůči hostovi.

Světlo je velmi důležité

Pro dobrý pocit a hlavně pro náš zrak je důležitý dostatek denního světla. Svůj stůl bychom z tohoto důvodu tedy měli postavit vždy v jeho blízkosti – k oknu. Umístění přímo pod okno bychom se ale měli vyvarovat, a to z důvodu přímého dopadu světla a slunečních paprsků. V úvahu bychom měli také brát, zda jsme leváci nebo praváci a umístění obrazovky počítače. Ta by neměla stát přímo proti oknu nebo v tmavších koutech. S dostatkem světla souvisí i rozmístění stropních a stolních lamp, které mohou plnit zároveň i dekorační funkci.

Kam umístit kancelářský stůl

Nedílnou součástí vybavení kanceláře bývá i audiovizuální technika, kterou můžeme umístit podle velikosti prostor do nábytkové stěny nebo přímo na TV stolek. Existují i takzvaná „psychologická“ pravidla pro rozmístění nábytku, při kterých se dodržuje osobní zóna. Šéfové a manageři, kteří si rádi drží od lidí odstup, mívají pracovní stůl s kancelářskou židlí v blízkosti vstupních dveří a čelem k nim. Naopak ti „komunikativnější, otevřenější“ volí místo co nejdále od dveří. Často jsou v kancelářích k vidění i stoly umístěné naproti sobě, takže na sebe s kolegou vidíme celý den. Toto může být nutnost vzhledem k prostoru a také příjemné pro konverzaci. Ale ztrácíme tím většinu svého soukromí, což není příjemné pokud mezi zaměstnanci panují ne zrovna vřelé sympatie. Neustálý kontakt pak může zhoršovat a ovlivňovat pracovní i osobní vztahy mezi nimi. Je tedy lepší mít stoly od sebe nepatrně vzdáleny nebo opticky přepaženy. Velikost stolu by se měla odvíjet nejen od velikosti kanceláře, ale i od toho, co vše je na něj potřeba umístit. Z hlediska prostoru a přehlednosti věcí na stole je vhodný další menší stůl pro počítač.

Výběr materiálu

Výběr kancelářského nábytku je také odrazem Vašeho stylu. Vybírat můžete z nepřeberného množství materiálů a dekorů, které na našem trhu existují. Můžete si tak vybavit kancelář nábytkem z laminované dřevotřísky v imitaci dřeva či dřevěným nábytkem, který působí útulně a je stylový. Pokud jste příznivci moderního stylu, je pro Vás vhodný kovový nábytek. Ten se však někomu může zdát chladný a neosobní. Elegantně vypadá skleněný kancelářský nábytek. Výběr je však jen na Vás a Vašem vkusu.

© 2018 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena