0 Kč 0
Cena celkem:28 533 Kč

Jak koupit kvalitní kancelářskou židli?

Moderních kancelářských židlí je na trhu dostatek. Jak ale vybrat tu správnou a podle jakých kritérií se orientovat? Před nákupem se rozhodně vyplatí, pokud si zákazník zodpoví hned několik otázek. Například kolik hodin denně v kancelářské židli stráví, jestli ji bude používat jedna osoba nebo více lidí apod. Předem je také vhodné myslet na to, zda nemáme potíže s páteří či zdanetrpíme častými bolestmi zad. To vše velmi podstatně ovlivňuje ideální výběr kvalitní kancelářské židle.

Ergonomie hraje důležitou roli

Za ergonomickou lze považovat takovou židli, která dokáže poskytnout svému uživateli dostatek nejvyššího komfortu. Výsledkem používání ergonomické kancelářské židle je zdravé sezení, které souvisí například se snížením zátěže zádového svalstva a menší únavou, což samozřejmě umožňuje vyšší produktivitu práce. Ergonomické vlastnosti židle k psacímu stolu není dobré podceňovat, protože negativních důsledků sezení na nevhodné židli je celá řada, včetně různých zdravotních potíží.

Jak poznat kvalitní kancelářskou židli?

Před koupí otočné židle se opravdu vyplatí věnovat pozornost jejím technickým parametrům apod. Všímejte si například konstrukce opěrky hlavy, protože je důležitá pro občasnou úlevu především krční páteře. Neméně podstatným prvkem jsou i podpěrky pod ruce, které by kvalitní kancelářské židli neměly chybět. Výstelka podpěrky má být měkká, aby nedocházelo k otlakům, a současně pevná, aby poskytovala dostatečnou oporu.

Upravitelná výška sedáku

Při výběru kancelářské židle hraje velkou roli také možnost výškově nastavit její sedák. K tomuto účelu slouží zabudované mechaniky, které umožňují snadno upravit komfortní polohu sedáku (nahoru i dolů). Moderní židle obvykle bývají opatřeny houpacím mechanismem, který uživateli zaručuje aktivní sezení, včetně houpání a naklánění, což je výhodné pro zjednodušení pracovních úkonů. Pozornost věnujte také výběru vhodných koleček, která by se měla snadno otáčet a umožňovat bezpečný a efektivní pohyb v prostoru pracoviště.

Aby se židle líbila

Zákazníky vždy zajímá, jak je židle pohodlná a funkční, ale podstatné rovněž je, aby tento důležitý kousek sedacího nábytku vhodně ladil s dalším vybavením interiéru. Vyjma různého barevného provedení si dnes zákazníci mohou vybírat z nepřeberného množství potahových látek, z luxusních kožených či velmi

© 2019 Supersektor.cz - všechna práva vyhrazena